107 aday Nazilli’de ter döktü!

Nazilli Ticaret Odası ve Meybem A.Ş işbirliği ile Nazilli’de Ustalık Belgesi yerine kullanılabilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları yapıldı.

20 Şubat 2017 - 18:04 0
reklam

İşgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda çalışanların ve çalışmak isteyenlerin bilgi beceri ve yetkinliklerini Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayımlanan kurallarına göre sınav ve belgelendirme faaliyetleri gerçekleştirmek üzere Nazilli Ticaret Odası ile Meybem A.Ş. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarını gerçekleştirdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Yazılı, mülakat ve uygulama olarak gerçekleşen sınavlarda İnşaat Sektöründe çalışan Usta adaylarının 6 meslek dalında ter döktü. Ahşap kalıpçılık, sıvacılık, betonarme demirciliği, seramik karoculuk, duvarcılık ve inşaat işçiliği meslek dallarında yapılan sınavlarda adayların gerçek inşaat koşulları ve malzemeleri ile sınava tabi tutuldu.” dedi.

İmalat sektöründe ihtiyaç duyulan Ustalık Belgesi sınav ve belgelendirme hizmetlerinin Nazilli Ticaret Odası tarafından yapılacağını belirten Arslan, özellikle metal sac işlemeci ve kaynakçılık meslek dallarında belgelendirme hizmetinin verildiğini ifade etti.

Hafta sonu gerçekleştirilen sınavda toplam 107 aday ustalık belgesi almak için yazılı ve uygulamalı sınavlara tabii tutuldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam