12 şehit, 28 yaralı!

Van, Diyarbakır ve Hakkari’de güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 11 asker şehit düştü. Diyarbakır’da meydana gelen trafik kazasında da 1 polis şehit oldu. Öte yandan yapılan operasyonlarda 46 PKK’lı terörist öldürüldüğü bildirildi.

reklam
03 Eylül 2016 0
reklam
reklam

LİCE VE HAZRO KIRSALINDA BÜYÜK OPERASYON ÇOK SAYIDA ASKERİN KATILDIĞI OPERASYONA HAVADAN HELİKOPTERLER DESTEK VERİYOR

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit olurken, 20 asker yaralandı.

Hakkari’nin Çukurca kırsalında sabah saat saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit düştü. Aynı çatışmada 3’ü ağır olmak üzere 20 asker yaralandı.

VAN VALİLİĞİ: 8 ASKERİMİZ ŞEHİT, 8 ASKERİMİZ YARALI

Van Valiliği, Çaldıran ilçesi Tendürek Dağı’nda PKK ile çıkan çatışmada 8 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Çaldıran ilçesi Tendürek Dağında bölücü terör örgütü unsurlarına karşı yürütülen operasyonda 2 Eylül 2016 günü çıkan çatışmada 1 teğmen, 2 astsubay ve 5 uzman çavuş olmak üzere 8 askerimiz şehit olmuş, 8 askerimiz ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın hastanelerimizde tedavileri devam etmekte olup durumları iyidir. Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam