23 Nisan Sümer Park’ta kutlanacak

Nazilli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl da Sümer Park’ta kutlanacak.

17 Nisan 2019 - 18:51 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ Nazilli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı netlik kazandı. Nazilli Kaymakamlığı, 23 Nisan’ın geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Sümer Park’ta kutlanacağını bildirdi. Kutlamaları bu yıl Turan Ortaokulu üstlenecek.

TÜM OKULLAR KATILACAK
İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak program, Sümer Park’ta devam edecek. İlçe merkezinde bulunan tüm okulların, 30 kişilik öğrenci ve bir gösteri grubuyla katılacağı öğrenildi.

ÇOCUK OYUNLARI YARIŞMASI
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, ilkokul 4 sınıf ve ortaokullarda 4 sınıf olmak üzere toplam her sınıf seviyesinde 8 farklı dalda İFET ve Geleneksel Çocuk Oyunları yarışmaları düzenleyecek. ön elemeler okullarda yarışma ve şenlik havası içinde yapılacak. İlçe elemeleri ise 15-19 Nisan tarihlerinde kapalı spor salonunda yapılacak. Madalyalar yarışmaların bitimimde takdim edilecek.

MİNİKLERDEN RESİM VE ŞİİR
İlçe genelinde “Egemenlik ve çocuk” konulu anaokulu öğrencileri arasında resim, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında resim ve şiir yarışmaları düzenlenip ilk üçe girecek öğrenciler Sümer Park’ta yapılacak kutlama programında ödüllendirilecek.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-