27 Mayıs davası sürüyor

27 Mayıs askeri darbesinin, 11. dönem DP’li milletvekilleri ve ailelerinde yol açtığı mali hak kayıplarının giderilmesi için TBMM aleyhine açılan ve daha duruşma yapılmadan ret edilen dava İstinaf Mahkemesine taşındı.

27 Mayıs 2018 - 13:34 0
reklam

Demokrat Parti (DP) eski GİK üyesi Samet Ocakoğlu, babası 11. Dönem DP Manisa Milletvekili Orhan Ocakoğlu’na 27 Mayıs 1960 Darbesi’nde ödenmeyen 18 aylık milletvekili maaşının günümüze uyarlanarak ödenmesi için 2013 yılında hukuki süreç başlatmıştı.
Ocakoğlu, 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin iddiayı duruşmasız olarak ret etmesi ve Mart 2018’de ise yeniden yargılama talebine olumsuz karar vermesinin ardından davayı İstinaf Mahkemesine taşıdı.
Kamuoyunda 27 Mayıs Davası olarak bilinen ve 6 yıldır süregelen hukuki sürecin takipçisi olmaya devam edeceklerini kaydeden Samet Ocakoğlu, “Yeniden Yargılama talebi ile açtığımız dava, 13 Mart 2018 tarihinde Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesinde davacı olarak tek bir ifadede bulunamadığımız şartlarda ret edildi. Bu kez de hukuk düzenimizdeki bir yargı yolu olan İstinaf Mahkemesine başvurduk. Davamız diridir ve bu yollarda istikametimize doğru yürüyüşümüz sürmektedir. 27 Mayıs davamızın talebini gönülleri incitmeye değil, gönüller yapma dilek ve kararlılığı ile gündeme taşımıştık. Hak vardır, hukuku da olmalıdır. Davamız vesilesi ile milletimize ebedi saadetler dileriz” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort