41 Polise Yakalama Emri

Paralel operasyonlara bir yenisi eklendi. Aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 41 polis hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Operasyon, İstanbul merkezli 22 ilde düzenlendi. 30 kişi gözaltına alındı.

reklam
23 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 2011 yılında Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli bulunan polislerin usulsüz dinleme yaptıkları belirlendi. Yapılan incelemenin ardından haklarında yakalama kararı bulunan aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 41 polis için  İstanbul merkezli 22 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

POLİS MESLEKTAŞLARINI 2 YIL TAKİP ETTİLER

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, şüpheli meslektaşlarını 2 yıl süresince takibe aldıkları, operasyonun düğmesine de basıldığı öğrenildi. Kırklareli İstihbarat Şube Müdürünün de aralarında 30 şüpheli gözaltına alınırken, 1 şüphelinin ise cezaevinde olduğu öğrenildi. Operasyon kapsamında 10 şüphelinin yakalama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

1281510

ŞÜPHELİLER İSTANBUL’A GETİRİLDİ

Operasyonların sürdüğü merkezlerde gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilere, Terör Örgütü Kurmak ve Üye Olmak, Haberleşmenin Gizliliğini İhlal, Kişiler arasındaki Konuşmanın Dinlenmesi ve Kayda Alınması, Resmi Belgede Sahtecilik ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarından işlem yapılacağı bildirildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam