45 dakikalık gecikmenin suçlusu emniyet oldu

Nazilli Dallıca Mahallesinde bulunan bir incir işletmesinde başlayan ve kısa sürede yayılan yangına müdahalede geç kalan itfaiyeye vatandaşlar tepki gösterdi. Alevlerin yan tarafta bulunan yorgan fabrikasını tehdit ettiği yangına gecikmeli geldiklerini kabul eden Aydın Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır, buna gerekçe olarak alınan yanlış ihbarı gösterdi.

25 Ağustos 2018 - 16:09 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın-NAZİLLİ-  Nazilli’deki incir işleme tesisinde başlayan ve büyük çaplı maddi kaybın yaşandığı yangına geç müdahale etmekle suçlanan itfaiye ekiplerinin yanlış yönlendirildiğini savunan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır, suçu emniyete attı.  Kendilerine emniyet kaynaklarından aktarılan ilk ihbarın, yangının boş bir arazide başladığı yönünde olduğunu söyleyen Adanır, gecikmeyi buna bağlayarak şunları söyledi; “Emniyetten bize gelen ihbar, arazi yangını olduğu şeklindeydi. Bunlara tek ekip çıkar. İlk ekip buraya geldikten sonra yangının şekli anlaşılıyor ve diğer ekiplerimiz geliyor.”

4 blokta oluşan yangına Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin yanı sıra Nazilli Belediyesi ekipleri ile Kuyucak, Köşk ve Sultanhisar’dan itfaiyeciler katıldı. Alevlerin daha geniş bir alana yayılmasını önlemek için ayrıca, Orman İşletme Müdürlüğüne ait söndürme helikopteri de destek verdi. AYDEM ve 112 Acil Servis ekipleri olası bir gelişmeye karşın bölgede hazır bekletildi. Öte yandan, İşletme sahibi ve çalışanları yangına geç müdahale edildiğini söyleyerek tepkilerini dile getirdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-