5 bin doları ateşe verdiler!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde, düğülerde atılan sahte dolarlara tepki gösteren müzisyenler, sokak ortasında topladıkları 5 bin doları ateşe verdi. Çevredeki vatandaşlar ne olduğunu anlamaya çalışırken, müzisyenler basın açıklaması yaptı.

reklam
14 Temmuz 2016 1
reklam

MÜZİSYENLER SOKAK ORTASINDA 5 BİN DOLARI YAKTI

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir kahvehanede toplanan 30 müzisyen, düğünlerde atılan sahte dolar ve sahte 100 TL’lik banknotları protesto etti. Yetkililere çağrıda bulunan sanatçılar, sahte dolar basım mevzuatına uymayan banknotların piyasada satılmasının önüne geçmelerini istediler. Çarşıda masaların üstünde sahte dolar satan kişilere polisin yaptırım uygulaması gerektiğini belirten 30 müzisyen, düğünde sahte para atan vatandaşları da uyararak, duyarlılık çağrısında bulundu.
MÜZİSYENLER SOKAK ORTASINDA 5 BİN DOLARI YAKTI

Ersin Özvardar, “Bu kadar müzisyen kimseden zorla para istemiyor fakat düğünlerde atılan bu paralar bizlere hakaret boyutuna geliyor. Müzisyen camiası duygusal bir camiadır. Sahneye çıkıp eline mikrofon almak bile çok çok önemli bir maharettir ama bu durumların karşısında bozulan morallerle o düğünün sağlıklı ve güzel bir şekilde geçmesine olanak duyulmamaktadır. Temel olarak son sözlerimi söyleyeceğim o da kazançlarımız tamamen düştü. Unutulmaması Gereken bir durum müzisyenlerde bir aile bakıyor. Aramızda ciddi sorunlar yaşayan arkadaşlarımız var. Birde üstüne kazançlarımız ile oynanınca işimiz daha zor duruma geliyor, sağlıklı bir şekilde işimizi yerine getiremiyoruz. Gerçek insanların sahteliğine hayır diyoruz” sözlerini kaydetti.
MÜZİSYENLER SOKAK ORTASINDA 5 BİN DOLARI YAKTI

Protestodaki bir başka müzisyen Nihat Ülker, “Düğünde para atmak nedir? Örf ve adetlerimize göre oynayana duyduğumuz saygıyı sevgiyi müzik icra edene duyduğumuz saygıyı sevgiyi gösteren bir belirtidir. Bu bizim aldığımız karşılıktır bir yerde. Hangi insan bağış kutusuna sahte para atıyor. Böyle bir şey yok. Ama düğün yerinde iş gösteri olunca gidiyor sahtesini alıyor, geliyor. Genel olarak ülkede bu paranın basımını dağıtımını satımını yasaklamak gerek. Sonuçta insanları aldatıcı bir para bu. Yasal olarak da böyle bir paranın basılması doğru değil, boyutları ve basımı yasalarımıza uymuyor” şeklinde konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

ali gün

Kusura bakmayın ama zaten düğün için kiralama parası alıyorsunuz,bahşiş de almayıverin.Millettepara mı kaldı da eskiden olduğu gibi bol para basacak.Üstelik bir çok yerde böyle para atma olayı yok.Kullanmadığı elektik ve köprünün parasının alındığı bir ülkede siz de sahte paraları hoş görün.

reklam

reklam