52 gündür haklarını arıyorlar

Aydın Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İmar A.Ş.’de şoförlük yapan 9 çalışanın, çıkartıldıkları işlerine iade edilmeleri için başlattığı eylem 52. Gününe girdi. İşten çıkartılanlar adına konuşan Gökhan Mangal, Özlem Çerçioğlu,’nu faşizanca davranmakla suçladı.

30 Ağustos 2018 - 18:12 0
reklam
reklam

Kıymet SARIYILDIZ/Manşet Aydın-EFELER-Aydın Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İmar A.Ş.’deki ‘şoförlük’ işine son verilen 1’i kadın 9 çalışanın işlerine iade edilmeleri için başlattıkları eylem 52. gününe ulaştı. Haklarını elde edinceye kadar eylemlerine devam edeceklerini söyleyen mağdur şoförlerden Gökhan Mangal, “Bu şirket 3 yılıdır var. Neden sendikalaşmadan sonra işçiler suçlu oluyor? Özlem Çerçioğlu’na sormak lazım. 3 senedir aklın neredeydi? Yeni mi fark etmiş? Belediyede çalışanları ailesiyle tehdit ediyor. Onları işten çıkarmayla tehdit ediyor. Bu ahlaksızlıktır. Bu CHP’nin belediye başkanına yakışan bir davranış değildir. Kağıt üstünde ve kamera karşısında demokrasi, işleyişe gelince faşizm var” diyerek tepkisini dile getirdi.

CHP SÖZ VERDİ
Kurban Bayramı öncesinde haklı olduklarını düşündükleri eylemlerini CHP Genel Merkezi önüne taşımayı düşündüklerini ancak örgütten sorumlu genel başkan yardımcısının kendileriyle ilgilenileceğini söylemesinin ardından bu düşüncelerinden vazgeçtiklerini belirten Mangal, “Belediyenin avukatı işe geri alımların olmayacağını söyledi. Biz de bu yüzden davamızı açtık. 4 arkadaşımız birinci İş Mahkemesi’ne, diğer 4 arkadaşımız da ikinci İş mahkemesine başvurdu. Bayramdan önce CHP Genel Merkezi önünde bir basın açıklamamız olacaktı. CHP Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı bu işle ilgileneceğini bir çözüm bulacağını biraz zaman tanımalarını istedi. Biz de bayramdan sonraya kadar zaman tanıdık. Bu hafta onlardan gelecek cevabı bekliyoruz. Olumlu bir sonuç gelmezse eylemlerimizi farklılaştırarak devam edeceğiz” dedi.

“BAYRAM SEVİNCİNİ YAŞAYAMADIK”
Son olarak, kurban Bayramını buruk geçirdiklerini ifade eden Gökhan Mangal, konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Bayram bizim için hüzünlü geçti. Bayram sevincini yaşayamadık. Bizim toplumlumuzda önceliğimiz çocukları sevindirmek. Ama biz bu bayram çocuklarımızı sevindiremedik. Bayram bizim için buruk geçti.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam