550 bin liralık yalan

AYTO başkanlık seçimi öncesinde ortaya atılan “İnternet sitesine 550 bin lira harcadılar” iddiası fos çıktı. Hiçbir yerde 550 bin liralık harcama yapılmadığını vurgulayan AYTO Başkanı Hakan Ülken, internet sitesine değil, dijital arşiv ve AYTOBİL projesine yatırım yapıldığını, bu harcamaların da GEKA tarafından fonlandığını açıkladı.

28 Mart 2018 - 17:16 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Türkiye, 1 Nisan’da yapılacak olan oda ve borsa seçimlerine kilitlendi. Aydın’da en çok konuşulan seçimlerden biri, Aydın ticaretine yön veren Aydın Ticaret Odası’nın başkanlık seçimi oldu. Mevcut başkan Hakan Ülken’in karşısına çıkan ‘Beyaz Grup’ adayı Ömer Özkaya, önce munzam aidat miktarını ve yeni hizmet binasının maliyetini öne çıkardı. Bu iddialarından sonuç alamayan Özkaya, bu kez de AYTO internet sitesi için 550 bin lira gibi devasa bir para harcandığını ileri sürdü. Ancak bu iddia da daha en başından çöktü. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, internet sitesi ile ilgili iddiaya yanıt verdi. Ülken açıklamasında, ne 550 bin lira para harcandığını ne de buna ilişkin bir belge olduğunu söyledi. 6 ayı aşkın bir süredir iftira kampanyasıyla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Ülken, “Biz, internet sitesine 550 bin lira para ödemediğimiz gibi, bahsi geçen ve bizim hazırlamış olduğumuz kitapçıkta da 550 bin lira gibi bir bedel yoktur” dedi.

“AYTO DEĞİL GEKA ÖDEDİ”
AYTO’nun dijital ortama önem verdiğini ve bu konuda yatırımlar yapıldığını ifade eden Ülken, “Eğer bahsedilen kitapçıktaki iki projeyse, bunlardan biri dijital arşiv projesi, birisi de AYTOBİL projesidir. 114 yıllık bir odanın, 3 milyonu aşkın evrağının ve bundan sonra tanzim edilecek evraklarının dijital ortama geçirilebilmesi, makinelerin temini ve işçilik ile ilgili bir projedir” dedi. Bu projeyle ilgili Aydın Ticaret Odası’nın değil, devlet kurumu olan GEKA’nın ödeme yaptığını söyleyen Ülken, şu ifadeleri kullandı: “Bu projeyle ilgili odamızdan ödeme yapılmamış, devletin kurumu GEKA tarafından fonlanmıştır. Bütün ihale süreci, satın alma süreci yönetilmiştir. AYTOBİL de aynı şekilde bir dijital platform projesidir. Bir internet sitesi değildir. Biz bir internet sitesine 550 bin lira değil, 55 bin lira bile verecek bir yönetim değiliz. Zaten bu paraları hibe olarak almasak, oda hizmet binası yapacak ne gücümüz ne de maddiyatımız olurdu. Yıkmaya değil, yapmaya, yıpratmaya değil onarmaya geldik. Süreci hep böyle yönettik.”

“GERGİNLİK ORTAMINDAN UZAK DURDUK”
Gerginlik ve polemik ortamına çekilmek istendiklerini ancak bundan uzak durduklarını dile getiren Hakan Ülken, “Yalan ve iftira dışında tek kelime proje ve yapacaklarından bahsetmeyen bir dil seviyesine inmediysek, sanılmasın ki bu bir stratejidir. Bunun tek sebebi huzur ortamını Aydın’da bozmamak adına aklı selim davranmaktır” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam