68 tarım projesine destek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi programı kapsamında Aydın’da çoğunluğu çiftlik faaliyeti olan 68 proje kabul edildi.

13 Nisan 2018 - 16:14 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı’ kapsamında 12’inci etapta projeleri kabul edilen yatırımcılara, Efeler Kaymakamlığı YİKOB toplantı salonunda tebliğ töreni yapıldı.
Törene Aydın Vali Vekili Mustafa Hulisi Arat, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, şube müdürleri ile çok sayıda yatırımcı katıldı.

AYDIN YÜZDE 4’LÜK BİR PAYA SAHİP

Desteklenen projelerle ilgili bilgiler veren İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, “Bu program kapsamında yeni tesis tamamlama, kapasite arttırma ve modernizasyon yatırımları projesine yüzde 50 hibe desteği yapılıyor. Bu kapsamda ilk olarak 2006’da başlatılan ve bugüne kadar 10 etap halinde açıklanan yatırım programında 138 proje tamamlanarak yatırımcılara 31 milyon 535 bin 117 lira ödendi. 11. etapta ise 62 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalanmış ve 17 yatırım projesi tamamlanmıştır. Geri kalan yatırımlara kısmi hak ediş ödemeleri ile birlikte toplam 10 milyon 97 bin lira ödendi. 12. etapta 68 proje Bakanlığımızca kabul edilmiş olup, çoğunluğunu çiftlik faaliyetlerini geliştirme projeleri oluşturuyor” dedi.
Aktaş, Aydın’ın tarımsal yatırımlarda Türkiye genelinde yüzde 4’lük bir paya sahip olduğunun da altını çizdi.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş ise, Aydın’ın yatırımlardan hak ettiği payı aldığını belirterek, “Aydın bir tarım kenti. Bu tür yatırımların artması hem ekonomik kalkınmayı, hem de istihdamı arttıracak. Aydın’ın yatırım alanında ilk sıralarda yer alması için elimden geleni yapacağım. Bu konunun özellikle takipçisi olacağım” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam