7 Yıldır Bitmeyen Dram

Efeler’de 25 Aralık 2009 tarihinde evden işe giden ve bir daha kendilerinden haber alınamayan Kenan ve Sinan Demirhoş kardeşlerin acılı ailesi 7 yıldır çocuklarını aramadık yer bırakmadı. Birçok kez dolandırılan aile oğullarının bulunmasını sağlayana 50 bin lira ödül vereceğini duyurdu.

 

10 Şubat 2017 - 12:03 0
reklam

Aydın’ın Efeler ilçesinde toptancılık işiyle uğraşan Kenan(36) ve Sinan(28) Demirhoş kardeşler 25 Aralık 2009 tarihinden beri kayıp.

DOLANDIRICILAR EVLAT ACISI DİNLEMEDİ

Acılı ailenin kayıp başvurusu üzerine olayın hemen ardından soruşturma başlatan güvenlik güçleri Demirhoş kardeşlerin evden ayrıldığı aracı Ata Mahallesi’nde terk edilmiş halde buldu.

Baba Demirhoş ise, daha önce kayıp oğulları için 5 bin TL ödül vereceğini açıkladığını ve birçok kez dolandırıldığını ifade etti.

Evlatlarının hala hayatta olduğu umudunu yitirmeyen aile oğullarının bulunmasına yardımcı olarak kişiye 50 bin TL ödül vereceğini açıkladı.

“YETKİLİLER OLAYA EL ATSIN”

Oğulları gece gündüz aradığını ve şehir şehir dolaştığını belirten baba Mustafa Demirhoş, “Yetkililere sesleniyorum, bu işe el atsınlar. Ben çok aradım. Dolandırıcılar çıktı ve ben mağdur oldum. Rica ediyorum dolandırıcılar bizim acımızdan faydalanmasın. Gerçekten bilgisi olanlar bizi arasın. Şimdiye kadar çocuklarımı bulmak için 50 bin TL harcadım. Ümit bulmak için 200 tane hocaya gittim ama maalesef hepsi dolandırıcı çıktı” dedi.

“BEN YORULDUM”

Kayıp oğullarına seslenen acılı baba şunları söyledi;

“Oğlum bak biz sizin elbiselerinizle avunuyoruz. Yapmayın, artık dönün. Biz çok yorulduk. Yemeden içmeden de vazgeçtik. Sizin özleminizle yaşıyoruz. Benim başıma bir bela gelmeden bu işi bitirelim. Oğullarım dördünüz için birer daire yaptırdım ve 700’er TL’ye kiraya verdim. Gelin evleriniz sizi bekliyor. Ben yoruldum, mallarınızı teslim alın. İster oturun, isterseniz kiraya verin. Buraya gelmek istemiyorsanız istediğiniz yerde yaşayabilirsiniz. Ama biz bilelim ve öğrenelim, yetti artık. Hayat türküsünü dinleye dinleye ben çok yoruldum”

Evlatlarının kaybolduğu günden buna giysilerini yıkamadığını ve onlarla teselli olduğunu söyleyen anne Ümmü Demirhoş, ““Yavrularım biz perişan olduk. 7 yıldır uyuyamıyoruz, yiyip içemiyoruz. Yaşamımızın hiçbir anlamı kalmadı. Nereye gittiksek bir çare bulamadık. Televizyonlara çıkmak için sıra bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyoruz. Allah rızası için bize yardım edin. Kenan’ım ile Sinan’ımı bize kavuşturun. 7 yıldır ölüp ölüp diriliyoruz. Oğullarımın sesini duyabilmek için yetkililere yalvarıyorum. Yavrularımı gören varsa lütfen bizi arasın” dedi.

YURT DIŞINDA OLABİLİRLER

Kardeşleri Günnur Demirhoş ise “Biz her gün bir haber gelsin diye bekliyoruz. Bize bir telefon açsınlar. Kardeşlerimin Türkiye’de olduğunu düşünmüyoruz, yabancı ülkelerde araştırılmasını istiyoruz. Babamla annem haftada 1-2 gün karakola gidip geliyor. Kayıpların arandığı bir programa başvurduk. 5 yıldır sıranın bize gelmesini bekliyoruz ve bir an önce televizyona çıkmak istiyoruz. Çocukları ağabeyimi sorup duruyor. Kayıp olduklarında çok küçük oldukları için baba ve amcalarını hatırlamıyorlar.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam