72 Yaşındaki Adama Aşk Tuzağı

Aydın’da 72 yaşındaki evli, üç çocuk ve 7 torun sahibi M.D. dolandırıcıların tuzağına düştü. M.D.’nin fotoğraflarını çeken çete tehditle 10 bin lirasını aldı. Olayla ilgili biri erkek, ikisi kadın üç kişi, suçüstü yakalandı. Mahkemeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam

Koçarlı İlçesi’nde sabıkalı Hülya G., 72 yaşındaki M.D. ile telefonda arkadaşlık kurdu,  kendisini “Ela” olarak tanıtarak bir süre sohbet etti. M.D., yaklaşık 2 hafta telefonda konuştuğu  ’Ela’ olarak tanıdığı Hülya G. ile Efeler ilçesinde buluştuktan sonra kadının Orta Mahalle’deki evine gitti.

01eb064a-ad65-4550-aa03-a63b91fcd752

Evde, S.S’nin de olduğunu gören M.D, yaşlı olduğunu söyleyerek ayrılmak istedi ancak  iddiaya göre Hülya G, “Ben seni gençleştiririm” diyerek yaşlı adamı engelledi.

FOTOĞRAFINI ÇEKİP, TEHDİT ETTİLER

Hülya G, yaşlı adamın kucağına oturduğunda evde bulunan S.S. de ikilinin fotoğraflarını çekti. Bu sırada eve gelen S.S’nin sevgilisi Adnan T, Hülya G’nin kardeşi olduğunu ve namusunun kirlendiğini iddia etti. Yaşlı adamı tabancayla tehdit eden Adnan T, M.D’nin Hülya G. ile evlenmesi gerektiğini söyledi. M.D’nin evli olduğunu söylemesi üzerine Adnan T, “O halde bir ev alacaksın” diyerek yaşlı adama tehdit etti. M.D. ise kendisinde ev alacak kadar para olmadığını söyledi.

dcac1d29-9678-4c21-886d-031d01e3dc4a

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

60 bin lira vermeye ikna olan M.D., 10 bin lira verdikten sonra evden ayrıldı. Paranın kalan kısmını toplamak için ayrılan M.D, polise giderek durumu anlattı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yönlendirilen M.D, seri numarası alınmış paralarla dolandırıcılara buluştu. M.D. parayı verdikten  sonra harekete geçen polis, üç şüpheliyi suçüstü yaparak gözaltına aldı. Yapılan aramada, Adnan T’nin üzerinde ruhsatsız tabanca da bulundu. İşlemleri tamamlanan zanlılar, tutuklandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam