9 yıldır yolunu gözlüyorlar

Kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla’nın acısı tüm ülkenin yüreğini dağlarken, Buharkent ilçesinde yaşayan Erol Ailesi, 9 yıldır 3 yaşında iken kaybolan evlatları Mustafa’nın yolunu gözlüyor.

04 Temmuz 2018 - 11:00 0
reklam

Buharkent ilçesine Bağlı kırsal Ortakçı Mahallesi’nde 21 Mayıs 2009 tarihinde kaybolan 3 yaşındaki Mustafa Erol’dan o günden bu yana haber alınamadı.
Oğullarını aramaktan vazgeçmeyen aile olaydan 7 yıl sonra adli yaşlandırma yöntemi ile Mustafa Erol’un 10 yaşındaki halini resme dökerek de aramalarına rağmen aradan geçen 9 yıldır bulunamadı.

Ümidini yitirmeden Mustafa’yı aradıklarını ifade eden Anne Derya Erol, “Mustafa kaybolalı 9 yıl oldu. O zaman devlet yetkilileri elinden gelen her şeyi yaptı. Günlerce arandı. Ancak çocuğumuz bulunmadı. Ancak biz halen ümidimizi tüketmedik” diye konuştu.

MUSTAFA DA DEDE ZİYARETİNDE KAYBOLDU

Buharkent ilçe merkezinde oturan Derya-Hasan Hüseyin Erol çifti, dede Galip Çağlayan’ın evine ziyarete gitmişti. O tarihte 6 yaşında olan ablası Hande ile 3 yaşındaki Mustafa Erol, birlikte oynamak için bir süreliğine evlerinden uzaklaştı. Kısa süre sonra eve ayrı yollardan koşarak giden abla eve ulaşırken Mustafa kayboldu. Bunun üzerin tüm köyde aramalar gerçekleştirildi. Aydın, Denizli ve İzmir Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri ile Aydın UMUT Arama Kurtarma ekipleri ve jandarma günlerce Mustafa Erol’un izini sürdü. Ortakçı Köyü’nde herkes minik Mustafa için müjdeli haber bekledi. Aradan geçen 9 yıllık zaman zarfında Mustafa Erol ile ilgili hiçbir ipucu elde edilemedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort