96’lık dedeye 12’lik çocuklar gasp etti.

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde 26 yıl muhtarlık yapan, 96 yaşındaki Cemal Ceylan torunu yaşındaki 3 çocuk tarafından evinde dövülerek gasp edildi.

reklam
03 Temmuz 2016 0
reklam

26 yıl boyunca Nazilli Dumlupınar Mahalle Muhtarlığı yapan 96 yaşındaki Cemal Ceylan, 20 yıl boyunca da Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanlığı yaptı. Eşini  20 yıl önce kaybeden yaşlı adam evinde yalnız yaşıyordu. Torunu yaşındaki 3 çocuk bir olup emekli muhtarın evine girerek yaşlı adamı önce darp etti sonra da 800 lira maaşını alıp kayıplara karıştı. Yaşları 12 ile 16 arasında değişen üç çocuk ilk sorgularının ardından adli makamlara sevk edildi. Hâkim karşısına çıkan çocuklardan ikisi tutuklanarak İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevine gönderildi.

1

DAHA ÖNCEDE TACİZ EDİLİYORMUŞ.

Edinilen bilgilere güre daha önceleri de rahatsız edildiği öğrenilen yaşlı adam evinin camlarına demir parmaklık taktırdı. Demir parlaklık taktırdıktan sonra camları taşlanan emekli muhtar emniyete gidip suç duyurusunda da bulundu. Geçtiğimiz Salı günü gerçekleşen olayda ikisinin kardeş olduğu öğrenilen 3 çocuk Cemal Ceylan’ın bankadan para çektiğini görüp harekete geçti. Havanın kararmasıyla harekete geçen 3 çocuk bahçe duvarından atlayarak yaşlı adamın evine girdi. Çocukların içeri girdiğini gören Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Uludağ, yaşlı adamın evine giderek kapıyı açmasını söyledi. Emekli muhtar Cemal Ceylan kapıyı açmak için kalktığı anda ikisi kardeş 3 çoçuğun saldırısına uğradı. Kürek ve süpürge sapıyla saldıran İ.K.(14), İ.K. (16) ve A.E.(12) yaşlı adamın cebinden 800 lirasını alıp kaçtı. Mahalle Muhtarı Hüseyin Uladağ ve Cemal Ceylan’ın çığlıklarıyla evine toplanan mahalle sakinleri kapıyı kırıp içeri girdiğinde yaşlı adamı kanlar içinde buldu. 112 Acil Servis ekiplerine haber veren mahalle sakinleri , polisi de arayarak durumu bildirdi. Ceylan, hastaneye götürülerek, tedavi edildi.

Olayın ardından açıklama yapan Dumlupınar Mahalle Muhtarı Hüseyin Uludağ, “Çocuklar Cemal Amca’nın torununun torunu yaşında, bu nasıl bir zihniyettir. Adam korkudan kapısına saç yaptırttı. Pencerelerine demir parmaklık taktırdı. Olay günü ben çocukları fark ettim. Eve gittim. Kapıyı açmasını söyledim. O sırada saldırmışlar. Bizde kapıyı kırdık, içeriye girdik fakat çocuklar kaçmış” dedi.

2

ÇOCUKLARI İLGİLENMİYORMUŞ

Başından geçenleri gözlerinden yaş gelerek anlatan yaşlı adam, vucüdunda oluşan darba bağlı yaraları göstererek, ‘’Evlatlarım Nazilli’de yaşıyor. Normal zamanda gelmiyorlar ilgilenmiyorlar. Olaydan sonra da arayıp sormadılar.’’dedi.

Evinde ölümü beklediğini ifade eden Asırlık Cemal dede,“Bu çocuklar benim maaş çektiğimi öğrenmişler. İki delikanlı karşıma çıktı, onlarla çeşitli zamanlarda müdafa yaptım. Daha sonralarda evimin kapısındaki camı elmasla gündüzden kesmişler. Geceleri de kestikleri yerden kapını damağını açmışlar. Evime kaç defa girdiler. Beni öldüreceklerdi. Kendimi zar zor müdafa ettim “diye ekledi.

Bu yaşına kadar böyle bir şey yaşamadığını belirten Ceylan’ın Nazilli’de yaşayan iki kızının yaşlı adam ile ilgilenmemeleri şaşkınlık yarattı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam