ABD’de polise saldırı: 4 ölü!

ABD’de, siyahilere yönelik polis şiddetinin protesto edildiği gösteride, iki keskin nişancının açtığı ateşte 4 polis öldürüldü, 7 kişi yaralandı. Üç şüpheli gözaltına alındı. ABD basınında yer alan son dakika haberine göre, otoparkta sıkıştırılan dördüncü şüpheli öldürüldü.

reklam
08 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

ABD’de salı günü Atoln Sterling ve dün de Philando Castile adlı siyahilerin öldürülmesinin ardından geniş çaplı protesto gösterileri yapılmaya başlandı. Texas eyaletine bağlı Dallas kentinde düzenlenen gösteriler sırasında ise keskin nişancı vahşeti yaşandı. Keskin nişancıların yüksek bölgeden ateş açması sonucu 4 polis memuru hayatını kaybederken, 1’i sivil 7 kişi de yaralandı. TSİ 03.45 sıralarında yaşanan olayla ilgili 3 kişi de gözaltına alındı. Öte yandan, saldırganlardan biri bölgeye çok sayıda bomba yerleştirildiğini ileri sürdü.
Dallas Emniyet Müdürü David Brown, 11 polis memurunun keskin nişancılar tarafından pusuya düşürülerek vurulduğunu bildirdi. Brown, protesto gösterileri sırasında yüksek bir yerde konuşlanan keskin nişancıların çevreye ateş açtığını vurgulayarak, “Şüphelilerin, kendilerini polisleri üçgen içine alacak şekilde konumlandırdıklarına inanıyoruz. Çok sayıda polisi öldürmeyi planlamışlar” dedi.
Dallas Belediye Başkanı Mike Rawlings, olayın kent için üzüntü verici olduğunu dile getirdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam