‘Açıkta satış’ tepkisi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, ‘Açıkta satılan zeytinyağı ve süt gibi ürünlerden uzak durun” açıklamasına Nazillili vatandaşlar ve satıcılar tepki gösteriyor.

28 Kasım 2018 - 14:04 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin gıda güvenliğiyle ilgili yaptığı uyarı bazı kesimlerden tepki gördü. Bakan Pakdemirli, “Açıkta satılan süt ve zeytinyağından uzak durulması lazım” derken, bu ürünleri satan köylüler ile bazı vatandaşlar bu söylemleri tepkiyle karşıladı. Kendi bahçesinde yetiştirdiği zeytinlerden ürettiği yağı pazarda satışa sunan Arslanlı Mahallesi’nden Hatice Özden, “Bakanımız piyasadaki sahtekarlar yüzünden bu tarz bir açıklama yapmış. Fakat Nazilli’de vatandaş bu tarz ürünleri market yerine bizden almayı tercih ediyor. Bizim ürünlerimiz daha güvenilir” ifadelerini kullandı.

“BİZİM ÜRÜNLERİMİZ DAHA ORGANİK”
Çarşamba Pazarı’nda açıkta süt satan Aysun Kızıldere, “Sütümüzü inekten sağdığımız gibi getirip burada satışa sunuyoruz. Vatandaş, marketten işlenmiş süt almak istemiyor. Köylüden aldığı sütü daha doğal buluyor. Bizim ürünlerimiz daha organik” şeklinde konuştu. Bu tür ürünleri pazardan almayı tercih ettiğini belirten Turgay Cintosun, “Marketteki ürünlere güvenemiyoruz. Bir çok işlemden geçiyor. Biz daha çok tanıdığımız bildiğimiz insanlardan zeytinyağı, süt ve süt ürünleri alıyoruz. Markettekilerden daha organik ve güvenilir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam