Aday olması için baskı yapılıyor!

Yeni ilçe başkanını seçmeye hazırlanan AK Parti Nazilli ilçe teşkilatında sürpriz bir isim gündeme geldi. Uzun yıllar Anavatan Partisi saflarında siyaset yaptıktan sonra AK Parti’ye geçerek önceki yönetimlerde seçim işleri başkanlığı görevini yürüten Halit Sevim’in gelen baskılar üzerine adaylık müracaatı yaptığı öğrenildi.

reklam
04 Ekim 2016 0
reklam

123

Emre SARITEKNECİ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Ak Parti Nazilli ilçe teşkilatının istifalarının alınmasıyla hareketlenen başkanlık yarışı sürprizleri beraberinde getiriyor.

Uzun yıllar Anavatan Partisi (ANAP) saflarında siyaset yaptıktan sonra AK Parti’ye geçen ve önceki yönetimde Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürüten Halit Sevim’in ilçe başkanlığı için müracaat ettiği öğrenildi.

Cuma gününden bu yana ilçe başkan adayı olması yönünde gelen isteklere direnen Halit Sevim’in, artan baskılara daha fazla dayanamayıp İl Başkanı Ömer Özmen’i arayarak müracaata bulunduğu ifade edildi.

1234

Siyasetteki deneyim ve tecrübesini Nazilli’nin daha ileri gitmesi yönünde kullanmak istediğini söyleyen Halit Sevim, teşkilatın tümünü kucaklayarak yeni bir heyecanla seçime hazırlanacaklarını kaydederek şunları söyledi;

“Cuma gününden bu yana ilçe başkan adayı olmam yönünde ciddi baskılar vardı. Açıkçası aklımda böyle bir düşünce yoktu. Ancak son günlerde üzerimde yoğunlaşan baskılar üzerine İl Başkanımız sayın Ömer Özmen beyi arayarak aday olduğumu kendilerine ilettim. Nazilli’nin temel sorunlarını biliyorum. Uzun yıllar Nazilli siyasetinde aktif olarak bulundum. Nazilli’nin temel dinamiklerini harekete geçirerek özlenen AK tabloyu bir araya getireceğimize yürekten inanıyorum. Bu kadrolar 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın etrafında nasıl kenetlendiyse inanıyorum ki önümüzdeki seçimlerde Nazilli’yi hak ettiği seviyeye yükseltmek için de kenetlenecektir” diyerek yarışta bende varım dedi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam