Ada’ya ‘AKIN’ hayran kaldı

Ünlü yazar ve şair Sunay Akın, Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte hayranlarıyla buluştu. İlçedeki tarihi mekanları da dolaşan Akın, Kuşadası’nın kültürel zenginliklerinden oldukça etkilendiğini belirtti.

24 Mayıs 2019 - 20:19 0
reklam

Türkiye’nin sevilen şair ve yazarları arasında yer alan Sunay Akın, Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikte hayranlarıyla buluştu. İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’ndaki programda şiirlerini Kuşadalılar için seslendiren Akın, daha sonra ilçede mini bir kültür gezisine çıktı.

“GÜZEL İŞLER YAPILIYOR”

Kuşadası Belediyesi tarafından restore edilen Çalıkuşu Evi, Türk Kahvesi Evi, Ege Mutfağı Evi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı tarafından işletilen Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi’ni dolaşan yazar Akın, “Kuşadası’nda çok güzel işler yapılıyor. İyi niyetli çok güzel insanlar bir araya gelmiş. Birikimlerini hep beraber topluma sunmuşlar. Bunları gerçek ve doğru anlamı ile müzeye dönüştürmek gerekiyor” dedi.

“KÜLTÜR VE SANAT KENTİ”

Yazar ve şair Sunay Akın, İkioluklu ve Yıldırım Caddesi’nde gerçekleştirdiği tarihi evler gezisinin ardından Kuşadası Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın 3’üncü, Türkiye’nin ise ilk Mikro Minyatür Sergi Alanı’nı dolaştı. Mikro heykeltıraş Necati Korkmaz tarafından hazırlanan 40 eserin sergilendiği sanat merkezini çok beğendiğini belirten Akın, “Kuşadası kültür ve sanat ile iç içe geçmiş bir kent. Buraya sık sık gelmeyi çok isterim” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-