Adliyeyi kuşatmışlar!

Aydın Valiliği 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı verilen hakim ve savcıların sayısını açıkladı. Ortaya çıkan bilanço, Fethullahçı yapılanmanın ulaştığı tehlikeyi gözler önüne serdi.

reklam
21 Eylül 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/AYDIN-Başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yargı içinde yuvalanan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına yönelik başlatılan soruşturmaların Aydın ayağında çok çarpıcı rakamlar ortaya çıktı.

Aydın Valiliğinin basın kuruluşlarına servis ettiği bilgilendirme mailinde, haklarında yakalama kararı çıkartılan hâkim ve savcıların bilançosu, bugüne kadar Aydın Adliyesinde görülen davaları tartışmaya açtı.

15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle Aydın’da 30’u hakim, 13’ü Cumhuriyet Savcısı olmak üzere toplam 43 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Bunlardan mahkemeye sevk edilen 28 hâkimden 22’si, 12 Cumhuriyet Savcısının da 10’u hakkında tutuklama kararı çıktı. Ayrıca haklarında yakalama kararı çıkartılan 2 hâkim ve 1 Cumhuriyet Savcısının aranmasına devam ediliyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam