ADÜ, Teknokent Teknoloji Zirvesine katıldı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Bilim Sanayi ve Teknoloji Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesine katıldı.

16 Mayıs 2018 - 12:05 0
reklam

Türkiye’nin dört bir yanından ileri teknolojinin gelişimine katkı sağlayan teknoparkların katılım sağladığı etkinlikte geçen yılın en başarılı teknoloji geliştirme bölgeleri de ödül aldı.

Zirvede konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Türkiye’de, teknoloji geliştirme bölgesi sayısının 77’ye ulaştığını, bu bölgelerin 56’sının faaliyete geçtiğini, 21’inin ise yapımının devam ettiğini söyledi. 81 ilin tamamında teknoloji geliştirme bölgesi kurmayı amaçladıklarının altını çizdi. Bakan Özlü, Teknoparklarda üretilen projelerden 3,4 milyar dolar ihracat geliri elde edildiğini vurguladı.
ADÜ Standına büyük ilgi
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Doç. Dr. Hasan Ali Çelik başta olmak üzere Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü, On Dokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü ve birçok Teknokent Müdürü ziyarette bulundu.
Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme AŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem, ADÜ Teknokent ile ilgili bilgiler aktardıktan sonra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’ye incir ikramında bulundu. Bakan Özlü ve beraberindekiler Rektörümüz ve ADÜ Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cavit Bircan’a selamlarını iletti. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort