ADÜ’nün ilk diş hekimleri

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ilk mezunlarını Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleşen törenle meslek yaşamlarına uğurladı.

12 Haziran 2019 - 10:24 0
reklam

Törene Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Günhan Eskicioğlu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Diş Hekimliği Fakültesi birincisi Ayça Mergen, “Geldiğimizde oturacak bir sıramız bile yoktu. Sonrasında sadece bizim sığabileceğimiz, bizimle özdeşleşmiş bir sınıfımız oldu. Laboratuvarlarımız, klinik düzenlerimiz ilk bizimle oluşturuldu. Şimdi ise dönüp baktığımızda nereden nereye gelmiş olduğunu görmek, fakültemizin ne kadar geliştiğinin kanıtıdır.. Aydınlık yarınlar aydınlık yürekler ile var olur. Bizlere armağan edilmiş bu ülkede hekimlik unvanının getirdikleriyle vicdanı hür ve gönülleri aydınlık bireyler olacağız” diye konuştu.

MESLEĞİN HAKKINI VERİN
Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Günhan Eskicioğlu da mezuniyetin asla unutulamayacak çok özel bir an olduğunu belirterek, “Sevgili mezunlar çok kıymetli bir mesleğiniz var. Bu mesleği severek, hakkını vererek yapın. Öğretim üyelerinizin emekleriyle çok ciddi bir eğitim aldınız bunu kullanmasını mutlaka bilin” dedi.

BİLGİ EN BÜYÜK GÜÇ
Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Musa Şamil Akyıl ise, “Mesleğinizi yaparken insan sevgisinin ve kişiler arası iletişimin önemini, empati kurmayı, ahlaklı, vicdanlı ve merhametli olmayı hiç unutmayın. Sorunun parçası değil; değişimin lideri, çözümün parçası olmak için çabalayın. Bilgi en büyük güçtür asla kendinizi yenilemekten ve sürekli yeni şeyler öğrenmekten vazgeçmeyin” diye konuştu.

HİPOKRAT ANDI
Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir de dürüstlük, ahlak, doğruluk ve sadakatin önemine vurgu yaptığı konuşmasını gençlere hayat boyu başarılar dileyerek son verdi. Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu video izlendi ve Prof. Dr. Musa Şamil Akyıl eşliğinde mezun öğrenciler Hipokrat Andı’nı okudu. Dereceye giren Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine ödüllerinin ve mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrenciler keplerini attı. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-