Afrin şehidinin adına  “DEVLETSİZ” TÖREN

Şehit adının verildiği spor alanının açılışına, “askeri ve mülki devlet erkanı başta olmak üzere, Şehit Aileleri Derneği yöneticileri, MHP ilçe yönetimi ve hiç bir siyasi parti temsilcisi” katılmadı.

09 Mayıs 2018 - 13:49 0
reklam
reklam

Haber Merkezi / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Belediyesi tarafından 5 bin 300 metre kare alan üzerine yaptırılan ve 950 Milyon TL’ye mal olan Afrin şehidi Mehmet Dinek’in adının verildiği spor alanı, dün düzenlenen “devletsiz” bir törenle hizmete açıldı.

Şehidin anne-baba ve kız kardeşinin de hazır bulunduğu törene, “askeri ve mülki devlet erkanı başta olmak üzere, Şehit Aileleri Derneği yöneticileri, MHP ilçe yönetimi ve hiç bir siyasi parti temsilcisi” katılmadı.

“DEVLETİ TEMSİLEN KİMSE KATILMADI”

Nazilli Belediyesi, Yıldıztepe Mahallesi kanal yolu üzerinde bulunan 5 bin 300 metre karelik alan üzerine, içerisinde tenis kortu, paten pisti ve basketbol sahasının bulunduğu bir spor alanı yapmış, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın meclis toplantısında aldığı kararla da bu spor kompleksine, Zeytin dalı harekatı sırasında şehit düşen Nazillili Mehmet Dinek’in adını vermişti.

Nazilli Belediyesi, dün gerçekleştirilen spor alanının açılış töreni için Aydın Valisi, Nazilli Kaymakamı, Nazilli Garnizon Komutanı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı, Emniyet Müdürü, Şehit Aileleri Dernek Başkanı başta olmak üzere tüm siyasi parti temsilcileri ile resmi dairelere, davetiye göndererek açılışa çağırdı.

Ancak, şehidin anne-baba ve kız kardeşinin de hazır bulunduğu törene, “askeri ve mülki devlet erkanı başta olmak üzere, Şehit Aileleri Derneği yöneticileri ile başta MHP ilçe yönetimi olmak üzere hiç bir siyasi parti temsilcisi” katılmadı.

Askeri ve mülki devlet erkanından kimsenin katılmadığı açılışa, şehit ailesinin yanı sıra, Muharip Gaziler Derneği, Astsubaylar Derneği, Emekliler Derneği, Alevi Kültür Derneği, Mahalle Muhtarları, Engelliler Dernekleri Temsilcileri ile bazı belediye meclis üyeleri ve az sayıda vatandaş katıldı.

“GELMEYENLERE DE YAZIKLAR OLSUN”

Belediye Başkanı Alıcık, şehit babası Kenan Dilek ve şehit annesi Sezgül Dilek ‘in gözyaşlarına boğulduğu açılış töreninin daha coşkulu bir şekilde olmasını arzuladığını ifade eden Alıcık, açılışa devlet erkanından kimsenin katılmamasına tepki gösterdi.

Başkan Alıcık, konuşmasında; “Gönül isterdi ki şehidimizin isminin verildiği bir parkta devletin bürokrasisi burada olsun. Herkes burada olsun. Devlet burada olsun. Bu anlamlı açılışta hep beraber olalım. Gelmeyenlere de yazıklar olsun” dedi.

“BENİM DEĞİL, DEVLETİN EVLADIYDI”

Açılışa devleti temsilen kimsenin katılmaması karşısında sitemini dile getiren şehit babası Kenan Dinek, bu konuda belediye başkanı Alıcık’ın gerekeni söylediğini, bu yüzden de kendisinin bir şey söylemesine gerek olmadığını belirterek; “Evlat denim değil, devletin, milletin evladıydı, bir şey söylememe gerek yok” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam