Ağaçlar da şaşırdı!

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri dışında gitmesi dolayısı ile ağaçlar da şaşırdı. Çine’de eylül ayında hasat edilen deveci cinsi armut ağaçlarının dalında hem çiçek hem de meyve var.

27 Ağustos 2018 - 11:16 0
reklam
reklam

Hava sıcaklarının ve yağışların normalin ötesinde olması nedeniyle ağaçların dengesi bozuldu. Çine’deki deveci cinsi armut ağaçlarında olgunlaşmaya başlayan meyvelerin bulunduğu dallarda yeniden çiçek açtı. İlk defa bu mevsimde çiçeklenme ile karşılaştıklarını belirten Araphisarlı çiftçi Ali İhsan Şimşek, Tarım İl Müdürlüğü’nden destek istedi.

Polis emeklisi ve 70 yaşındaki Şimşek, şunları kaydetti:,
“Çocukluğumdan polis oluncaya kadar çiftçilik yaptım ve emekli olduktan sonra da devam ettiriyorum. Eylül ayında hasat edeceğimiz ağaçlarda aynı anda hem armut hem de çiçekler var. Ağustos ayında açan çiçekler de ürün verecek mi, bilmiyoruz. Durumun yaz yağmurlarının bu yıl fazla olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Tarım Müdürlüğü yetkilileri durumu incelemeli.”
Yaz yağmurları çok yağınca Çine’de eylül ayında hasat edilecek deveci cinsi armut ağaçları ağustos ayında yeniden çiçeğe durdu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam