Ahmet Tonkul’un duruşması ertelendi

FETÖ/PDY davasında yargılanan Tuğba Kuruyemiş’in sahibi Ahmet Tonkul ve oğlu Fatih Tonkul’un yargılandığı davanın duruşması yapıldı. Geriye dönük telefon irtibatlarının incelendiği duruşma, 16 Kasım’a ertelendi.

30 Mayıs 2018 - 12:34 1
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER-  Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, Tuğba Kuruyemiş’in sahibi Ahmet Tonkul ve oğlu Fatih Tonkul hakkında Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görülmesine devam edildi.
Tutuksuz yargılanan Ahmet Tonkul ve oğlu Fatih Tonkul ile avukatları duruşmada hazır bulundu.
Duruşmada, dosyaya gelen eski tarihli telefon görüşmelerini içeren HTS kayıtları incelendi. Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erhan Yıldırım, diğer dosyalarda yargılanan bazı FETÖ/PDY davası sanıklarıyla yapılan telefon görüşmelerini sordu.
Ahmet Tonkul, bu kişilerin zaman zaman reklam adı altında para istemek için aradığını ancak reklam vermediğini söyledi. Bazı görüşmeleri hatırlamadığını ifade eden Tonkul, bazı konuşmaların ise Aydın’daki iş adamlarıyla ticari amaçlı yapılan konuşmalar olduğunu belirtti.
HTS kayıtlarının incelenmesinin ardından mahkeme heyeti duruşmayı 16 Kasım’a erteledi.
15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından tutuklanan Ahmet Tonkul, sadece 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmişti. Ekim 2017’de Tuğba Kuruyeemiş’e atanan kayyum, hesaplarının incelenmesi ve herhangi bir suç unsuruna rastlanmaması sonucu 18 Mayıs 2018’de kaldırılmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort