AK Gençler 12 Eylül’ü kınadı!

AK Parti Gençlik Kolları, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesini kınadı. İnsan Hakları Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özge Uyar, “Demokrasimize kastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadele edeceğimizi haykırıyoruz” dedi

11 Eylül 2018 - 16:45 0
reklam

Kudret CAN/Manşet Aydın-EFELER- AK Parti Gençlik Kolları İnsan Hakları Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özge Uyar 38 yıl önce yaşanan 12 Eylül Askeri Darbesi’nin yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı. Partisinin siyaset anlayışının temelinde millet iradesinin yattığını vurgulayan Uyar, “Ülkemizin gelişmesinin önünü kesmek, tökezletmek, bölmek isteyen düşmanlar sosyal, siyasal, askeri ve ekonomik her yolu denemiş ve denemeye de devam etmektedir. Bugün yaşanan ekonomik gelişmeler; Türkiye düşmanlığı, AK Parti düşmanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Ancak hükümetimiz, partimiz ve milletimiz tüm badireleri atlatacak güç ve kudrettedir.” dedi.

KARA LEKE
12 Eylül darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini hatırlatan Uyar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan Anayasa, tabiri caizse halka dayatılmıştır. Zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir. Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir. Partimiz demokrasi konusundaki inancını ve ısrarını uzun yıllardan beri sürdürmektedir.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-