AK Gençlerden Empati Parkuru

Aydın’da görme engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için kurulan empati parkurunda yürümeye çalışan “gören” gençler sık sık düşmekten kurtulamadı.

08 Ocak 2019 - 15:32 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın-EFELER- AK Parti Gençlik Kolları Aydın İl Başkanlığı, Beyaz Baston Haftası dolayısıyla Atatürk Kent Meydanı’nda “Empati Parkuru” kurdu. Engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara dikkat çekerek toplumsal bilinçlenmenin amaçlandığı parkurda ‘gözleri bantlı olarak yürümeye çalışan gençler’, zor anlar yaşadı.

Görme engellilerin kısa sürede tamamladığı parkuru tamamlamakta güçlük çeken gençler, çok yavaş hareket etmelerine ve çevreden yardım almalarına rağmen sık sık düşmekten kurtulamadı. Parkurda yürürken bir anda dengesini kaybederek düşen Gökçe Demir “Her an bir panik içindeydim. Hiçbir şey göremiyordum, sadece sesleri duyabiliyordum. Gerçekten çok zor. Allah kimseye yaşatmasın” derken, Esra Doğan, “Maalesef bizler, yarın bir engelli adayı olduğumuz bilinciyle büyümüyoruz. Bizler engelli vatandaşlar için hayatı kolaylaştırmamız gerekirken, aksine daha çok zorlaştırıyoruz” diye konuştu.

“HERKES İÇİN ENGELSİZ HAYAT”
Amaçlarının toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamak olduğunu belirten Gençlik Kolları Başkanvekili Mustafa Said Karadeli, “Farkındalık oluşturmak amacıyla AK Parti Aydın Gençlik Kolları olarak burada ‘Empati Parkuru’ kurduk. Tüm büyüklerimizin, arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin gereken duyarlılığı sergileyeceği inancıyla onları parkurumuza davet ediyoruz. Görme engelli vatandaşlarımızı da sorunlarını dile getirmeye ve geliştirilecek çözümler konusunda etkin biçimde rol üstlenmeye çağırıyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan görme engelliler, her an yaşadıkları sıkıntıları gündeme taşıyan gönüllü gençlere teşekkür etti. Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen ise, “Farkındalığı ve engellilerin her an yaşadıklarının bilinmesi adına güzel bir etkinlik oldu. Herkes için eşit ve ulaşılabilir bir hayat istiyoruz. Bu da bizim için çok güzel bir duygudur” şeklinde konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-