Ak Parti’de şaşma sürprizi!

24 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday adayları arasında yapılan bir anketin sonucu, AK Parti Aydın’da sürpriz yaptı. Aydın’daki milletvekili aday adayları arasında yapılan ankette, AK Parti Aydın milletvekili aday adayı Necmettin Şaşma, 646 paylaşım alarak liderliğe ulaştı.

14 Mayıs 2018 - 15:08 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Milletvekili kesin aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na sunulmasına 1 hafta kala, aday adayları arasındaki rekabet üst seviyeye ulaştı. Parti genel merkezleri, seçimde en fazla yararı sağlayacak milletvekili adaylarını belirlemek için yoğun çalışma başlattı. Siyasi partiler, gerek birebir görüşülen seçmenleri gerekse sosyal medya platformlarını yakından takibe aldı.
NECMETTİN ŞAŞMA ZİRVEDE
www.milletvekili.tv adlı internet sitesi, Türkiye’deki her ilin milletvekili aday adaylarının yer aldığı bir anket başlattı. Ankette, seçmenler destekledikleri aday adayının profilini paylaştı. Bu ankette, AK Parti Aydın’dan milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan Necmettin Şaşma, 646 paylaşımla zirveye oturdu.
Aslen Diyarbakırlı olan ve uzun yıllardır Didim’de yaşayan Necmettin Şaşma, ticaretle uğraşıyor. Kendini ‘Recep Tayyip Erdoğan’ gönüllüsü olarak tarif eden Şaşma, “AK Parti’de sıralamaya girmek önemli değil. Ben milletvekili aday adayı olarak HDP’ye gitmesi muhtemel Doğu oylarını, AK Parti’de tutmak amacıyla yola çıktım” dedi
Ankette en çok oyu alan aday adayları arasında ilk 10 sırayı AK Parti’liler aldı. Yeniden aday adayı olan mevcut AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz 10’uncu sırada yer alırken, 165 paylaşımla CHP’de en çok oyu alan Kemal Güneri 11. sıraya yerleşti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise sadece 56 paylaşımla listenin son sıralarında yer aldı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort