AK Parti’de temayül tamamlandı

Aydın’dan milletvekili olmak için başvuru yapan 54 aday adayı, temayül yoklamasına katıldı.

05 Mayıs 2018 - 19:43 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler 24 Haziran Genel Seçimlerinde Aydın’dan gösterilecek 8 milletvekili adayını belirlemek için yapılan temayül, eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç başkanlığındaki komisyonun gözetiminde gerçekleştirildi.

AK Parti Aydın teşkilatında temayül heyecanı yaşandı. AK Parti Aydın’da milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan 54 aday adayının yarıştığı temayül yoklaması tamamlandı. Mevcut milletvekillerinin katılmadığı temayül yoklamasında, üyeliği devam eden il ve ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, demokrasi hakem heyeti, disiplin kurulu üyeleri, mahalle başkanları, eski milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri oy kullandı. Bu kadrolarda daha önce görev yapan ancak milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunanlar ise temayülde oy kullanamadı.
Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç temayül yoklamasından önce bir açıklama yaparak, uyulması gereken kurallarla ilgili bilgi verdi. Aydın’da 8 milletvekiline de talip olduklarını belirten Kılıç, “Bugün gerçekleştirdiğimiz eğilim yoklamasında Aydınımızın 24 Haziran seçimi sürecinde AK Parti tarafından oluşturulacak milletvekili listemiz konusunda kanaatleri alacağız. Aydın, bu seçimde 8 milletvekili çıkaracak. Biz AK Parti olarak, bu 8 milletvekilinin 8’ine de talibiz” dedi.
Sabah saatlerinden itibaren Atatürk Spor Salonu’nda yoğunluk oluşurken aday adayları, oy kullanmak için gelen AK Parti’lileri karşıladı.
Temayül yoklaması saat 18.00’de sona erdi. AK Parti Genel Merkezi’ne gönderilen sonuçlar, 21 Mayıs’a kadar Yüksek Seçim Kurul’una teslim edilecek kesin listelerin oluşmasında etkili olacak.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam