AK Partili sandık üyeleri bilgilendirildi

AK Partili sandık kurulu başkan ve üyelerine İlçe Seçim Kurulu tarafından Nazilli Belediye Nikâh Salonu’nda eğitim verildi.

27 Mayıs 2018 - 12:36 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Türkiye seçim atmosferini iyiden iyiye yaşarken 24 Haziran’da sandıklarda görev alacak AK Partili başkan ve üyelerine sandık kurulu eğitimi verildi.
Nazilli Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen eğitimde, İlçe Seçim Kurulu Müdürü Famil İskenderoğlu, AK Partili görevlileri; sandık kurulunun hazırlığı, oy verme işlemi, tasnif işlemleri, düzenin sağlanması, sandığın konulacağı yer, işaretlerin konması, kayıtlı olup olmama, tutanak defteri, görev dağılımı, zarf kullanımı, mühürlenmesi, dikkat edilecek hususlar gibi birçok konuda bilgilendirdi.
Eğitime katılan AK Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar, seçime her alanda hazır olmak için çalıştıklarını belirterek, “Eğitimleri kendi içimizde veriyorduk, ancak bunu resmiyete de döktük. Sandık Kurulu üyelerimiz, yasal hakları nelerdir, siyasi parti olarak sandık başında duruşumuz nasıl olacaktır gibi hususlarda bilgilendi. Sandık Kurulu üyelerimizin listesini bu hafta İl Seçim Kurulu’na teslim edeceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort