AK PARTİ’YE ‘EFSANE’ ADAY

Nazilli’de 13 yıl boyunca belediye başkanlığı yaptığı dönemde adı ‘Efsane başkan’ olarak anılan Esat Ergüler’in, AK Parti’nin Büyükşehir adaylığı için yaptırdığı yoklamalarda ağırlık kazandığı belirtiliyor. İsmi geçen diğer iki aday ise Mehmet Erdem ile Mustafa Savaş.

27 Kasım 2018 - 15:07 0
reklam
reklam

Ülke genelinde birçok belediye başkan adayını açıklayan AK Parti Genel Merkezi’nin, Aydın Büyükşehir Belediyesi için yaptırdığı anketlerde sürpriz bir ismin ön plana çıktığı öğrenildi. Aydın Büyükşehir için mevcut milletvekili Mustafa Savaş ile 23, 24 ve 26. dönem milletvekili olan Mehmet Erdem’in isimleri konuşulurken, son olarak Esat Ergüler’in de gündeme gelmesi bomba etkisi yarattı. 1994-2007 yılları arasında tam 13 yıl boyunca Nazilli’de belediye başkanlığı görevinde bulunan ve ‘Efsane Başkan’ olarak bilinen Ergüler için AK Parti’nin nabız yokladığı gelen haberler arasında. Kamuoyu yoklamalarının ardından Ergüler’in adaylığı için bazı görüşmelerin yapılabileceği siyasi kulislerde konuşuluyor.
3 SEÇENEK SUNULUYOR
2007 yılında siyasete nokta koyduğunu açıklamasına rağmen ismi her seçim döneminde ortaya çıkan Ergüler’in adı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Aydın Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için geçiyor. Araştırma şirketlerinin eski il başkanlarını ve parti mensuplarının da aralarında bulunduğu birçok kişiyi telefonlara arayarak ya da çeşitli şekillerde yaptıkları anketlerde Esat Ergüler’in Mustafa Savaş ve Mehmet Erdem ile birlikte seçenekler arasında sorulduğu belirtiliyor. MHP Aydın il eski Başkanı Hasan Muti de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Büyükşehir belediye başkanlığı için kendisine Savaş, Erdem ve Ergüler isimlerinin sorulduğunu açıkladı. (HABER MERKEZİ)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam