Ak Partiye Kapıları Kapattı!

AK Parti’nin verdiği desteği kamuoyunda paylaşmayıp siyasi gasp yapmakla suçlanan MHP’li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a sahip çıkan Deniz Depboylu, “Bir Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkanı aynı durumda MHP iktidar olsa muhtemelen o da siyasi anlamda bazı kurallara dikkat edecektir” diyerek Abdurrahman Öz’e yanıt verdi.

01 Şubat 2017 - 18:58 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Partisinde düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği, “Siyaseten bizim yaptıklarımızı gasp edemezsin. AK Parti’yi ve Abdurrahman Öz’ü görmezden gelemezsin” diyerek MHP’li Haluk Alıcık’ı eleştiren Abdurrahman Öz’e yanıt Aydın milletvekili Deniz Depboylu’dan geldi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın yaptığı çalışmaları kamuoyuyla paylaşıp bilgilendirici açıklamalarda bulunduğunu kaydeden Depboylu, bunun dışında bir beklenti içinde olunamayacağını belirtti.

MHP’li bir belediye başkanının siyaseten bakıldığında bir başka partiyi öne geçirecek açıklama yapmasının beklenemeyeceğini ifade eden Depboylu;

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasi yönden bakacak olursak belediye başkanı olarak, tabi ki başka bir partiyi öne geçirme noktasındaki söylemleri olmayacaktır. Eğer bunları bekliyorlarsa bunun olması zaten mümkün değil. Bir Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkanı aynı durumda Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olsa muhtemelen o da siyasi anlamda bazı kurallara dikkat edecektir. Bunun dışında daha fazlasını kim olsa yapmaz” diyerek Alıcık’a arka çıktı.

Deniz Depboylu ayrıca, Abdurrahman Öz’ün ‘MHP ile referandum sürecinde ortak bir çalışma yürütebiliriz’ şeklindeki açıklamasına “biz bu konuda gerekli açıklamaları yaptık. Her siyasi parti kendi kural ve ilkelerine göre kendi programını yapar. Bizde kendi yapacağımız program dâhilinde çalışmayı düşünüyoruz. Ortak bir çalışma söz konusu değildir” diyerek kapıları kapattı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam