Akdeniz Üniversitesi’nde Yolsuzluk

Antalya’nın gözde üniversitesi olan Akdeniz Üniversitesi’nde, yolsuzluk skandalı. Üniversitede yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 96 kişi gözaltına alındı.

reklam
31 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Akdeniz Üniversitesi, yolsuzluk olayıyla sarsıldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde Akdeniz Üniversitesi çalışanlarına yönelik operasyon düzenledi. Üniversitede 2013 yılındaki soruşturmalarla ilgili olarak ‘yolsuzluk’ operasyonunda, üniversitede çalışan 20’si kadın 96 kişi gözaltına alındı. 2013 yılındaki yolsuzluk olaylarında oluşan kamu zararının, 3 milyon lirayı bulduğu ifade edildi.

1234

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA

Üniversitede düzenlenen operasyonla ilgili olarak Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nden de açıklama geldi. Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi: “Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca birkaç yıldır yürütülmekte olan bazı soruşturmalar kapsamında, 31 Mayıs 2016 salı günü erken saatlerde Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından bazı çalışanlarımızın evlerinde arama yapılmış ve ifadelerine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüşlerdir. Konu rektörlüğümüzce yakından takip edilmekte olup, ilgili makamlardan tarafımıza bilgi verilmesi durumunda konu ile ilgili bilgi paylaşımı yapılacaktır.”

123

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam