Akıllı Efe, annesini aradı!

Aydın’ın Merkez Efeler ilçesinde bir evde çıkan yangın Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürüldü. Ninesiyle birlikte televizyon izleyen 6-7 yaşlarındaki çocuğun, çıkan yangını Facebook’tan dışarıda olan annesine bildirdiği ortaya çıktı.

reklam
16 Eylül 2016 0
reklam

MİNİK EFE’NİN SOĞUKKANLILIĞI HAYAT KURTARDI ANNESİNİ ARAYIP YANGINI İHBAR ETTİ

Efeler ilçesi Kurtuluş Mahallesi 2023 Sokak’ta bir binanın en üst katında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, Candan Coşar’a ait evden bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Diğer odadan bulunan 6 yaşındaki Efe B. dumanları fark edince önce ninesini uyarıp, ardından da tabletindeki Facebook hesabından dışarıda olan annesine, “ev yanıyor” dedi. Minik Efe, daha sonra ninesini de alarak bir anda duman altına kalan binadan çıktı.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdiven ile ulaştıkları yanan eve, oksijen maskeleri ile girip yangına müdahale etti.  Yarın yapacağı düğüne hazırlanırken dumanların yükseldiği evini görünce gözyaşlarına hakim olamayan damat adayı Candan Çoşar’ı kardeşleri ve yakınları teselli ederken, yangını erken fark edip ninesini kurtaran ve itfaiyeye haber verilmesini sağlayan Efe B. annesine ve ninesine sarılarak ağladı.  Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin edilirken, can kaybı yaşanmaması teselli kaynağı oldu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam