Akşener “taşımalı mitingde” konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Aydın mitinginde, 15 Temmuz FETÖCÜ darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL’i kaldıracağını söyledi. Akşener ayrıca TRT’yi de kapatacağını iddia etti. Akşener’in mitingine çevre illerden çok sayıda vatandaş taşındığı görüldü.

27 Mayıs 2018 - 18:10 0
reklam

Merve DANIŞMAN/Manşet Aydın-EFELER- Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın’da vatandaşlara seslendi. Akşener’in Efeler İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingi için çevre illerden çok sayıda vatandaş, Aydın’a getirildi. Manisa, İzmir ve Muğla’dan taşınan vatandaşlara rağmen, miting alanının büyük bir kısmı boş kaldı.
Konuşmasına vatandaşın kavga ve gürültüden bunaldığını, artık huzur ve barış istediğini, bu nedenle siyasetçilerin güler yüzlü olması gerektiğini söyleyerek başlayan Akşener, konuşması boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümeti döneminde yapılan hizmetleri eleştirdi.

ESKİ ‘OHAL BAKANI’ OHAL’İ KALDIRMA SÖZÜ VERDİ
Mitingde seçim vaatlerini sıralayan Meral Akşener’in konuşmasındaki dikkat çeken noktalardan biri de OHAL uygulamasına dair vaadi oldu.
1996-97 yıllarındaki İç İşleri Bakanlığı döneminde, terörle mücadele amacıyla altı ilde uygulanan OHAL’in getirdiği yetkilerden sonuna kadar faydalanan Akşener, bu kez terörle mücadele için uygulanan OHAL’in tam karşısına geçti.
15 Temmuz FETÖCÜ darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL’den rahatsız olduğu açıkça görülen Akşener, OHAL’i kaldırma vaadinde bulundu.

ABSÜRT VAAT: “TRT’Yİ DE SATACAM”
Akşener, Aydın mitinginde cumhurbaşkanlığı için daha önce açıkladığı vaatlerini yineledi. Akşener, kredi kartı borçlarını sileceğini, üniversite mezunu işsizlere vatandaşlık maaşı vereceğini, terörden kaçan mültecileri Suriye’ye geri göndereceğini ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni üniversiteye dönüştüreceğini söyledi.
Akşener’in TRT ile ilgili vaadi ise oldukça şaşırtıcıydı. TRT’yi de satacağını söyleyen Akşener, “TRT’ye hepiniz vergi veriyorsunuz. Ben de veriyorum. Ben bir şey satmayacaktım ama TRT’yi satacağım” şeklinde konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort