Ali Çankır: Gereğini yaparız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a gelişiyle ilgili afişlerin, Söke’de bazı CHP ilçe yöneticileri tarafından yırtılması Aydın’da tepkiyle karşılandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Böyle bir şey varsa gereğini yaparız” dedi.

04 Nisan 2018 - 16:43 0
reklam
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Efeler Söke’de CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nebihat Erten ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Habibe Avcı ile beraberindeki bir kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a gelişiyle ilgili afişleri yırtarken görüntülendi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Bizim Partililerin halkın seçtiği siyasi bir partinin genel başkanına, yerel yöneticiye, devlet adamına bu tür eylemler yapacağına inanmamakla birlikte, yine de video görüntüleri inceleyeceğiz. Varsa iddia edildiği gibi elbette gereğini yaparız. Ama böyle bir şey yapacaklarını düşünmüyorum. Bizim, parti olarak demokrasiye saygımız vardır” dedi.

“AYNI HASSASİYETİ ATATÜRK’E DE GÖSTERSİNLER”
CHP İl Başkanı Ali Çankır, ilgili afişlerde kongrenin yapılacağı salonun adı olan ‘Atatürk’ isminin yazılmadığını hatırlattı. Çankır, “AK Parti yetkililerinden bu hassasiyetlerinin aynısını Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Atatürk’e ve onun adına da göstermelerini bekliyoruz. Umuyoruz ki Atatürk ismini kasten yazmamazlık yapmamışlardır” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam