Ali Uzunırmak’a “ihanet” suçlaması!

MHP Aydın İl Kadın Kolları eski başkanı Havva Kukul’un eşi Doktor Ömer Kukul, kendisine ait sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla deprem etkisi yarattı. Partinin ağır isimlerinden Ali Uzunırmak’ı yalancı ve Devlet Bahçeli’ye ihanet etmekle suçlayan Kukul, sert ifadeler kullandı.

reklam
27 Ağustos 2016 3
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/AYDIN-Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) tansiyon giderek yükseliyor. Aydın eski milletvekili ve Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak ile yıldızı barışmayan İl Kadın Kolları eski Başkanı Havva Kukul’un Doktor eşi Ömer Kukul, kendisine ait sosyal medya hesabından çok konuşulacak yorumlarda bulundu.

123

Yaptığı yorumda, Ali Uzunırmak’ı ülkücülerin hukukunu gözetmemekle suçlayan Ömer Kukul bunun yanında, 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında dönemin cuntacılarının “Uzunırmak’ı getirin Başbuğu asalım” şeklinde öne sürülen sözlerin uydurma olduğunu belirtti.

MHP’de ‘deprem’ etkisi yaratan paylaşımlarda Ali Uzunırmak’ı isim vermeden Meral Akşener’in yayında yer almakla suçlayan Kukul şu ifadeleri kullandı;

“Neymiş efendim 1980 ihtilalinde 12 Eylül Cuntası Uzunırmak’ı getirin Başbuğu asalım demiş. Uzunırmak bu yalanına kendisi de inanmış. Bu yalanı kendisini yüceltmek için uydurmuş. Yurtdışında kaçak olarak yaşayıp neler yaptığını kendisine sorun. Ülkücülükten bir gün içerde yatmış mı? Ülküdaşlarının hukukunu gözetmiş mi? Vekil adayı gösterilmediği ilk anda Devlet Beyi hançerleyip ablanın yanında yer almıştır.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Tevfik

Ağzına sağlık sayın kukul. ben oniki eylül madurlarındanım ismini zikrettiğiniz şahsı iyi tanırım fazla sallamasın.birçok vatan evladı ceza evlerinde yatarken bazılarıda suçsuz yere idam edilirken. korkaklar yurt dışına kaçarak kendi çıkarlarını korumuş yedikleri maaşlarına ülkücülerin kanı bulaşmıştır.kendini ülkücü zanneden bu …………… ilçelerde tellalları vardır.istediği fikri anlatır onlarda reklam işlerini gerçekleştirir. Size bu yazınızdan dolayı. bu ülkenin bir ferdi olarak teşekür ediyorum.devlet bey onun kaç kilo olduğunu iyi biliyordur bilmiyorsa da.sizler sayesinde öğrenmiş olur.bu yazınızı lütfen MHP Genel başkanına iletin. dava arkadaşları ceza evlerinde iken. vatanını ve milletini terkedip kaçan vatan hainlerine pirim vermeyecektir .bu şahsın aday olmasından dolayı partime oy veremiyorum.

Tevfik

Dava arkadaşlarını bırakıp kaçanların sözlerini dikkate almayın oniki eylülde yurt dışında oluşunu sevgili başbuğumun adamlığıyla kapatmaya çalışıyordur.onuda öyle hoş görelim.kimileri hayal eder.hayalini reklama dönüştürür.bu politika yapanların güzel bir taktiğidir.yarın çıkıp ülkücülüğümü geri verin. millet vekili emekli maaşımı size vereyim. derse şaşmayın.

Tevfik

Ülkücülerin ve benim sevgili genel başkanım.sayın devlet bahçeli beyefendiyi.
Nazilli belediyesinde başkanlık yapan. haluk alıcıkta meral akşener ve abisinin direktifinde.devirmeye gittiler ama neyazıkki.hayalleri kursaklarında kaldı.
Bakalım önümüzdeki günlerde politika bizlere neler gösterecek.bu arkadaşlar için devlet beyin tutumu bellidir.haklarında hayırlı olur diyelim.nede olsa bu davada geçmiş hakları vardır.bundan sonrada bu davaya bizler gibi.nefer olarak hizmet etsinler.yeterki bu dava yaşasın ve yaşatılsın.

reklam

reklam