Alıcık MHP’den sonraki adresini açıkladı!

MHP’de yaşanan genel başkanlık krizinde muhalif kanattan Meral Akşener’in yanında yer alarak parti içi değişim taleplerine destek veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 10 Temmuz’da yapılacak kurultaydan sonra yoluna bağımsız olarak devam edebileceğinin sinyalini verdi.

reklam
28 Haziran 2016 0
reklam

1

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Milliyetçi Hareket Parti’li (MHP) Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, son günlerde yaşanan genel başkanlık krizine ilişkin yöneltilen bir soruya verdiği yanıtta, 10 Temmuz’dan sonra siyasi hayatına bağımsız olarak devam edebileceği mesajını verdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisinde kurultay istemiyle imza toplayıp genel başkanlığa aday olan dört ismin başlattığı ‘değişim hareketi’nde Meral Akşener’in yanında yer alarak net bir tavır ortaya koyan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 10 Temmuz’da yapılacağı açıklanan kurultay öncesinde gündemi sarsacak ifadeler kullandı.

2

Devlet Bahçeli’yi sevdiğini ancak değişimden yana olduğunu kaydeden Alıcık, bir gazetecinin, “sayın başkan, Devlet Bahçeli’nin ‘bu trenden inen bir daha binemez’ açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz” şeklindeki sorusunu,“Biz partinin içindeyiz. Biz diyoruz ki Sayın Genel Başkanımızı çok seviyoruz. Biz kongrenin yapılmasını istiyoruz. Değişimden yanayız” sözleriyle yanıtlayan Alıcık, 10 Temmuz’daki kurultayda beklediğinin aksine bir sonuç çıkması halinde kafasındaki yol haritasını da ortaya koydu.

 

Haluk Alıcık, genel merkez tarafından kendilerine yönelik bir yaptırım uygulanması halinde sine-i millete döneceğini ima ederek, “Vatandaşımız nerden uygun görürse oradan aday oluruz. Bağımsız derse bağımsız aday oluruz” ifadeleriyle siyasi geleceğine ilişkin ışık tuttu.

 

Kamuoyunda hakkında çıkartılan ‘AK Parti’ye geçecek’ iddialarına karşılık olarak ise, ‘ben yerimden memnunum’ diyerek kapıları kapatan Alıcık, “Biz 10 Temmuz’da kongreyi yapamazsak Kasım’da erken seçim var. Kasım’da erken seçimle beraber Türkiye’de iki parti var. Ya sağcı olacaksınız ya da solcu olacaksınız” sözleriyle Türkiye’nin erken seçime hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.

 4

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ TESCİLLENMEDİ

 

Öte yandan,  Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi ve Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu’nun ardından, Yargıtay parti içi muhalefetin 19 Haziran’da düzenlediği kurultaydaki tüzük değişikliklerini tescillemedi.

 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan MHP Genel Merkezi avukatı Yücel Bulut, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Tüzük Değişikliklerinin Parti Tüzüğüne İşlenmesine ilişkin talepleri reddetmiştir” dedi.

 

Yargıtay’ın, tüzük değişikliğine ilişkin incelemesini, iptal davası sonrası yapacağı bildirildi.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam