ALICIK “NAZİLLİSPOR BİZE HER ZAMAN LAZIM”

Nazilli Belediyespor’da Esat Ergüler Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına katılan Genel Kaptan Hakan Alıcık önemli açıklamalarda bulundu. Karşılaşmanın 80. dakikasında yaşananları değerlendiren Alıcık, taraftardan takımı her zaman desteklemesini istedi.

reklam
12 Ekim 2016 0
reklam

Nazilli Belediyespor haftalık değerlendirme toplantısına katılan Genel Kaptan Hakan Alıcık, İstanbulspor karşılaşmasında yaşananları anlattı.
0123
SİZE İHTİYACIMIZ VAR, TAKIMI ATEŞLEYİN
İstanbulspor maçında yaşananların camianın yararına olmadığını dile getiren Alıcık, “Sezon öncesi taraftar gruplarının lideri olan arkadaşlarla konuştuğumuzda bu takımın sadece bir maçlık değil büyük resme bakılarak sezon sonunu değerlendirmesini istedik. Destek olarak da bunu istedik. İstanbulspor maçında karşılaşmanın son on dakikasına girmiştik. Oyuncu değişikliklerinden sonra takımımızın baskısı artmıştı. Arka taraftaki arkadaşlara dönüp ‘şu an size ihtiyacımız var, takımı biraz ateşleyin’ diyerek sadece takımımıza destek olmalarını istedim. Ama ummadığım tepkiler geldi. Tepkiler gelince karşılıklı bir laf dalaşı oldu. Daha sonra maalesef ortam gerildi.” dedi.

OYUNCULARIMIZ STRES ALTINDA, DEPLASMANDA DAHA RAHAT OYNUYORUZ
Futbolcuların iç saha maçlarında stres altına girdiğini vurgulayan Alıcık, “Maçtan sonra oyuncuların tekrar sahaya çıkmamasıyla ilgili talep oyuncuların kendisinden geldi. Oyuncular “Maç bittikten sonra biz içeri girmek istiyoruz” dedi. Sonradan oyuncuların tekrar dışarı çıkarılmaları durumu oldu. Bu noktada ben tepki verdim. Çünkü bu oyunculardan sorumlu kişi benim. Ben oraya idareci olarak çıkıyorum. Göreve geldiğimden beri bunu yapmaya çalışıyorum. Dikkat ederseniz daha önce Ahmet hoca ile de bazı sorunlar yaşandı. Ben şuna inanıyorum bu işin belli görev ve sorumlulukları var. Yedek kulübesindeki teknik heyetin ve oyuncuların sorumluluğu bana verildiyse ne olurla olsun ben o insanların sorumluluklarını almak zorunda olduğuma inanıyorum. Buna ister görev bilinci isterseniz sorumluluk bilinci deyin.
Bu çocuklar gitmek istemedi. Ben onlardan hiçbir zaman böyle bir talepte bulunmadım. Açıkça konuşuyorum. Futbolcularımız bizim taraftar grubumuzdan rahatsız. Burada sorgulanması gereken şu; sezon başında da söylemiştim, bizim taraftarımız yok seyircimiz var. İnsanlar kendine bakmalı. Bizim oyuncularımız deplasmanlarda daha rahat oynuyor. Burada maçın başından sonuna kadar küfür yemekten bıktık. Oyuncularımız strese giriyor.” şeklinde konuştu.

KÜFÜRLER TAKIMI OLUMSUZ ETKİLİYOR!
Nazilli Belediyespor taraftarından sadece 90 dakika takımı desteklemelerini isteyen Alıcık, açıklamasının sonunda “Sezon başında taraftar gruplarıyla oturduğumuzda biz onu istiyoruz, bunu istiyoruz dediler tamam dedik. Biz de kendilerinden bu takımı iyi kötü her maçta destekleyin. Yeniliriz, kaybederiz, galip geliriz. Bunlar futbolun içinde olan şeyler ama sizler bu takımı bir maçlık değil her zaman destekleyin. Sezon sonunda yine oturduğumuzda bizin ne yaptığımızı, sizin ne yaptığınızı, takımımızın ne yaptığını analiz edelim, oturalım ve konuşalım dedik. Ya biz çok üst seviye düşünüyoruz ya da biz yanlış yapıyoruz. Bunun kararını sizlere bırakıyorum. Arkadaşlara diyorum ki takımın size ihtiyacı var, daha maç bitmedi takımımızı destekleyin. Çünkü yapılan küfürler takıma ters tepki olarak dönüyor. Seksen dakika küfür edip üç dakika sonra takım gol atınca takım benim oluyor. Yani iyi gün taraftarıyız. Ben kimsenin iyi gün taraftarı olmasını istemiyorum. Taraftarlık her zaman olmalı. Eğer tek değerimiz, tek amacımız Nazillispor’sa, Nazillispor bize her zaman lazım. O oyuncular bize haftaya da lazım.” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam