Alıcık’a ihraç şoku!

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘ayıklanma’ açıklamaları teşkilatı hareketlendirdi. Muhaliflere destek olan biri büyükşehir olmak üzere yaklaşık 40 MHP’li belediye başkanının partiden ihraç edilmesi gündeme geldi. Aydın’da ise Nazilli ve İncirliova belediye başkanlarının ihraç edileceği iddia edildi.

reklam
09 Temmuz 2016 0
reklam

123

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bayramlaşma programının ardından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, parti içerisinde ayıklama döneminin olduğunu ve bayramdan sonra büyük bir temizliğe gidileceğini vurguladı.

Bahçeli’nin bu açıklamasının ardından MHP’de hareketlenme başladı. Parti içerisindeki ayıklanacak kişiler arasında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın da olduğu gelen bilgiler arasında.

Kurultaya katılan ve parti içindeki değişim isteyenlerin dosyalarının genel merkez tarafından hazırlandığı öğrenildi.

Mhp’li Belediye Başkanı Alıcık’ın ihraç karırından önce istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu. Öte yandan Alıcık’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “Gerekirse bağımsız olurum. Halkıma dostlarıma danışırım BBP, DP, AK parti vatandaş hangisini isterse orada olurum. Benim için siyasetten önce dostluklar gelir.” Açıklaması MHP içerisindeki ayıklama operasyonunu ön gördüğü ve Alıcık’ın ihraçtan önce partiden istifa edebileceği iddia ediliyor.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam