Alıcık’a ‘tokat’ gibi cevap!

Kamuoyuna ‘asrın projesi’ olarak yansıyan ve Ahmet Şensan Düğün Salonu, Recep Bey, Beş Eylül ile Ahmet Yesevi okullarının yıkılıp Polis Okuluna kaydırılmasını içeren haberler nedeniyle Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a ‘tokat’ gibi yanıt veren AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz, “hiç kimse kendisini çok akıllı sanmasın” dedi.

reklam
27 Haziran 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz, Nazilli’de düzenlediği basın toplantısında Haluk Alıcık’ı hedef alan açıklamalara bulundu.

Tasarrufu iktidar partisine ait yerler hakkında kimsenin günlük siyasi çıkarlar gözeterek açıklama yapamayacağının altını çizen Öz, “o açıklamalar o beyanlar benim hukukumu, benim partimin hukukunu, benim hükümetimin hukukunu, benim teşkilatımın hukukunu koruyan açıklamalar değil.  Bu sebepten onu kabul etmediğimizi ben hep söylüyorum. Bu günde söyledim yarında söyleyeceğim” dedi.

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan ve kamuoyuna ‘asrın projesi’ şeklinde lanse edilen haberlerde adı geçen Ahmet Şensan Düğün Salonu, Recep Bey, Beş Eylül ile Ahmet Yesevi okullarının yıkılarak Polis Okuluna kaydırılması fikrini eleştiren Abdurrahman Öz, adı geçen yerlerin İçişleri ile Milli Eğitim Bakanlığına ait olduğunu belirtti.

Bu yerlerle ilgili olarak Nazilli Belediyesinin iktidar partisini yanına almadan hareket edemeyeceğini vurgulayan Öz, Haluk Alıcık’ı kast ederek, “sorun şu, hiç kimse kendini çok akıllı, karşısındakini de daha az akıllı sanmasın” sözleriyle eleştirdi.

Konuşmasının devamında kullandığı sözlerle Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a uyarı mesajı taşıyan ifadelerle yüklenen Abdurrahman Öz,”polis Okulu içişleri bakanlığının malı, okullar milli eğitim bakanlığının malı. Şimdi Emniyet Genel Müdürlüğünün ya da İçişleri Bakanlığının aksine milli eğitim müdürlüğünün binalarını taşıyorsun. Nazilli Belediyesi olarak sen bu projelerin arsaların hiçbir yerinde yoksun, Nazilli Belediyesi olarak buraya proje geliştiriyorsun” diyerek, kimsenin iktidarın bilgisi dışında hareket edemeyeceğini hatırlattı.

ALICIK’A “KIRGINIM” MESAJI

Aydın milletvekili olarak doğup büyüdüğü topraklara hizmet vermek için parti ayrımı gözetmeksizin çalıştığını kaydeden Abdurrahman Öz, Nazilli Belediyesi tarafından yapılacağı duyurulan projeler konusunda, partisinin ve kendisinin hukukunun korunmadığını, bu nedenle Haluk Alıcık’ı arayarak kendisine olan kırgınlığını ilettiğini aktardı.

Nazilli’ye yapılacak projelerde iktidar partisi, belediye başkanlığı ve ticaret odası gibi sivil toplum kuruluşlarıyla istişarelerin önemine dikkat çeken Öz, “Siyaset yaparken birbirimizin hukukunu korumak en önemli vazifemizdir.  Benim açıklamalarıma dikkat ederseniz ben hep o hukuku korumaya gayret ediyorum. Ama mesela o haberde hem AK Partinin hem de Nazillili bir milletvekili olarak benim hukukum hiç korunmadı. Sen burada genel siyaseti yanına almadan, genel siyasetle birlikte hareket etmeden, genel siyaseti yok sayarak açıklama yaparsan ben orada kendi hukukumu korurum. Ama bak yine ifade ediyorum, siyasi kriz çıkartma taraftarı değilim. Biz başka işlerde yine ben Milletvekili olarak Nazilli Belediyesine destek olmaya devam edeceğim” şeklinde konuşarak Haluk Alıcık’a “iktidar biziz” mesajı verdi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam