Alıcık’tan ‘muhteşem geri dönüş’

MHP’de değişim isteyenlerin başında gelen ve kurultay için imza toplayan genel başkan adaylarından Meral Akşener’i destekleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ağız değiştirdi.

reklam
05 Ağustos 2016 3
reklam

4

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) değişim isteyerek olağanüstü kurultay için imza toplayanların başında gelen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, muhteşem bir geri dönüşün altına imza attı.

15 Temmuz darbe girişiminden önce, MHP’deki genel başkanlık yarışında Meral Akşener’e açık destek verip kendisini Nazilli’de ‘geleceğin başbakanı’ pankartlarıyla karşılayan Alıcık, bu hareketiyle genel merkezin tepkisini çekmişti.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘partiyi paralellere teslim etmem’ sözleriyle hedef gösterdiği Meral Akşener’den umudunu kesen Haluk Alıcık, yaşadığı değişimi ilk olarak, belediye binasının önüne astırdığı ve üzerinde Devlet Bahçeli’nin fotoğrafıyla sözlerinin yer aldığı branda afişlerle ortaya koydu.

AKŞENER RÜYASINA ‘DARBE’ İNDİ

Alıcık son olarak, Nazilli’de yayın yapan bir haber sitesine verdiği demeçte, 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da gerçekleşecek, “demokrasi ve şehitler mitingine” katılacağını belirtti. “liderimle birlikte bende Yenikapı’dayım” başlığıyla verilen haberde, Alıcık’ın Zaman birlik ve beraberlik zamanı’ sözleri ise dikkat çekti.

Haberin devamında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ‘liderim’ diye bahseden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın şu sözlerine yer verildi; “Memlekette bütün vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tutuyoruz, buna devam ediyoruz. Allah nasip ederse Cuma, cumartesi ve Pazar İstanbul’dayız. Sayın Genel başkanımızla hep beraber Yenikapı’da olacağız. Bakın bu işin partisi yok. Bütün muhalefet partilerinin genel başkanları, ‘Ülke bizim, vatan bizim, bayrak bizim, ezan susmasın’ diyerek imza atıyor.” 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

f.derin

adama sormuşlar,ERKEKMİSİN? adam dibek gibi demiş, Peki dönermisin? demişler kirmen gibi demiş. daha ne diyelim.

Halil

Aydın büyük şehir değilken Haluk başkanımız gayet başarılı ve hızlı işler başardı.Aydın büyükşehir olduğundan buyana Nazillideki faliyetler yavaşladı.

Ahmet

Bunlarda;
Sorsan Paraleli inkar eden. Paralele Paralel MHP’liler.

reklam

reklam