Almanlar İstanbul’da Didim’i Konuştu

Alman tur operatörlerinin Türk turizmini değerlendirdikleri İstanbul’daki toplantıya katılan Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla toplantıda Ege Bölgesi’nin öne çıktığını söyledi

05 Eylül 2018 - 16:51 0
reklam

Oktay ÇİFTÇİ/Manşet Aydın-DİDİM- İstanbul’da Alman tur operatörlerinin Türk turizmini değerlendirdikleri çalıştaya Didim’den de Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla katıldı. Toplantıdan bilgiler aktaran Atilla şunları söyledi. “Alman tur operatörleri temsilcilerinin 2018’de sayılarının yükseldiğini ve artışın yaklaşık yüzde 22 olduğu ifade edildi. 2019’da da bu trendin devam edeceğini ifade eden yetkililer Ege Bölgesi için özel bir çalışma yapma kararı aldı. Panellerde, Ege Bölgesinde tarihin, kültürün, eğlencenin ve gençlere yönelik çalışmaların ön planda olması, bu bölgenin tanıtıma yoğunlaşması, konaklama fiyatlarının da yukarıya çekilmesi gerektiği konularında herkes hem fikirdi.

TOPLANTIDA DİDİM DE KONUŞULDU.
İkili yapılan görüşmelerde Tur operatörleri temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile de görüştüğünü bildiren Hikmet Atilla, tur operatörleri için Didim’in önemine dikkat çektiğini ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal’dan da Didim’in rotalara alınmasını ele aldıklarını sözlerine ekledi.

KİMLER KATILDI?
Gerçekleştirilen Toplantıya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Almanya’dan çeşitli tur operatörleri ve Seyahat Acenteler temsilcileri katıldı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-