Almanlar “Terör şüphesi var!”

Alman Bild Gazetesinde yer alan habere göre, Türkiye’deki Alman Büyükelçiliği ve tüm konsolosluk temsilcilikleri, muhtemel terör tehditleri gerekçesiyle kapatıldı.

reklam
15 Eylül 2016 0
reklam

123

Almanya’nın öncü gazetelerinden Bild, Türkiye’de Kurban Bayramının devam ettiğini belirterek, hem diplomatik temsilciliklerin hem de Alman Okullarının 16 Eylül’e kadar kapalı kalacağını yazdı.

Gazete haber kaynağı olarak Almanya Dışişleri Bakanlığını işaret etti. Alman Büyükelçiliği ’de Twitter hesabı üzerinden Türkçe bir açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye’de bulunan Alman temsilciklerinin bir süre sınırlı hizmet vereceği belirtildi.

Haberde muhtemel bir terör saldırısına yönelik işaretler elde edildiğini, Alman temsilciliklerindeki görevlilerin can kaybı yaşamaması için aynı zamanda okullardaki öğretmen ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla böylesi bir tedbir aldıkları kaydedildi.

Bu karar akıllara, 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce Türkiye’deki temsilciliklerini kapatma kararı alan Fransa’yı getirdi. Fransızların bu kararının hemen sonrasında Türkiye’de darbe kalkışması yaşanmıştı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam