Anne ve kızından örnek davranış

Eczacı Hazal Karakoç ve annesi Nurten Karakoç, Aydın’da mezun olacak öğrenciler için kampanya başlattı.

03 Mayıs 2018 - 21:04 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-Efeler Anne ve kızı, sosyal medya hesap açarak mezuniyet için ihtiyaç duyulan elbise, ayakkabı ve çantaları ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz veriyor.

Aydın’da eczacılık yapan 23 yaşındaki Hazal Karakoç ve 51 yaşındaki annesi Nurten Karakoç, öğrencilerin mezuniyet ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sosyal medya hesabı kurdu. Anne ve kızı, ‘mezuniyetgardırobum’ adıyla açtıkları sosyal medya hesabı üzerinden kendilerine ulaşan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Annesinin isteği üzerine böyle bir kampanya başlattıklarını söyleyen Hazal Karakoç, “Bu uzun zamandır annemin fikriydi. Harekete geçmek bu seneye kısmet oldu. İhtiyaç sahibi öğrenci arkadaşlara ulaşmak için nereden başlasak bilemedik. Birkaç yerden fikir aldık. Daha sonra da bu sosyal medya sayfasını kurdum. 1 kere giyilip kenara kaldırılan elbiselerini bize ulaştırmak isteyen birçok kişi oldu” dedi.

“DAHA FAZLA ÖĞRENCİYE ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Tek amaçlarının daha fazla öğrenciye ulaşmak olduğunu söyleyen Karakoç, “Arkadaşların yüzlerindeki gülümseme bize yeterli oluyor. Sosyal medya hesabından bizimle iletişime geçebilirler. Yaptığımız yardımlar kesinlikle sosyal medyadan paylaşılmıyor. Arkadaşlarımızın gururunu incitecek hiçbir şeye müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam