Antrenman sahası bakıma alındı

Nazilli Belediyespor’un antrenmanlarda kullandığı saha kışlık bakıma alındı.

reklam
13 Ekim 2016 0
reklam

01
Nazilli Belediyespor’un antrenmanlarda kullandığı Esat Ergüler Spor Tesisleri içerisinde yer alan çim saha bakıma alındı. Yaklaşık 3 hafta içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmada, kış sezonunun gelmesi nedeniyle çim tohumu serilip kum ile dolgu çalışması yapılacak. Bu işlemin tamamlanmasının ardından gübreleme yapılarak zemin dinlendirilecek ve antrenman sahası kış sezonuna hazır hale getirilecek.

Üç iş arkadaşıyla birlikte Esat Ergüler Tesisleri’ndeki antrenman sahalarının bakımını en kısa sürede bitireceklerini vurgulayan Özgür Veli Dönmez, “Nazillispor’umuzun antrenman sahalarında her yıl düzenli olarak iki kere bakım yapılır. Mayıs ayında havalandırma ismini verdiğimiz yazlık bakım, Ekim ayında ise çim ekme işlemi yani kışlık bakım yapıyoruz. Kışlık bakım kapsamında çimlerin arasını açıyoruz, diplerini havalandırıyoruz. Daha sonra üzerine kışlık çim ekeceğiz. Üç hafta sonra sahamız tekrar antrenman yapmaya hazır hale gelecek. Kışlık bakım bittiğinde zemin daha düzgün olacak ve futbolcular burada daha rahat ve daha sağlıklı antrenman yapacak.” dedi.

Öte yandan Nazilli Belediyespor profesyonel futbol takımının, bakım süresinde antrenmanlarına Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan Aydın Toscalı sahasında devam edeceği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam