ARA BOZDU

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden atılan sarı otobüs şoförleri için bu kez arabulucu devreye girdi.

15 Ağustos 2018 - 18:50 0
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-EFELER Belediye avukatları şoförlerin işe geri alınmayacaklarını ve tazminat ödemeyeceklerini söyleyerek görüşmeyi kısa sürede sonlandırması üzerine Sendika Örgütleme Uzmanı Gökhan Mangal, “Çerçioğlu’nun şirket avukatı, aldığı talimatla konuyu kestirip atmıştır” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İmar A.Ş.’den sendikalı oldukları için atılan sarı otobüs şoförlerinin işe iadesi için arabulucu devreye girdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İmar A.Ş. avukatı, sendika avukatı, arabulucu ve işçilerin katıldığı toplantı gerçekleştirildi.

Sendika Avukatı Halil Dönmez, işçilerin geri alınmasını ve çalışmadıkları ayların maaşını Büyükşehir Belediyesi’nden talep etti. Belediye temsilcisi avukat ise işe iadesi istenen şoförlerin geri alınmayacağını ve tazminat ödemeyeceklerini bildirdi.
TOPLANTI 10 DAKİKA SÜRDÜ

İşe geri alınma umuduyla görüşmeye katılan şoförlere, doğrudan olumsuz yanıt verilince toplantı sadece 10 dakika sürdü. Sendika Örgütleme Uzmanı Gökhan Mangal yaptığı açıklamada, “Çerçioğlu’nun şirket avukatı, aldığı talimatla konuyu kestirip atmıştır. İşe iadenin söz konusu olmadığını ve tazminat ödemeyeceklerini bildirdiler. İki hafta içinde arabulucu raporu ile davayı açacağız” dedi.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-