Aras bebeğin annesinden şok suçlama!

Ambulans uçakla sevk edildiği İstanbul’da hayatını kaybeden 2.5 yaşındaki Aras Çınar Kol’un ölümü ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

04 Nisan 2018 - 18:01 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Ambulans uçakla sevk edildiği İstanbul’da hayatını kaybeden 2.5 yaşındaki Aras Çınar Kol’un ölümü ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Oğlunun ihmal nedeniyle hayatını kaybettiğini öne süren Aras’ın annesi, “Oğlum 6 gün boyunca İzmir’deki hastanelere kabul edilmedi. Gerekçesi engelli olmasıydı” dedi.

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde zatüre nedeniyle tedavi gören 2.5 yaşındaki Aras Çınar Kol, dün ambulans uçakla sevk edildiği İstanbul’da hayatını kaybetti. Aras Çınar Kol’un annesi Dilek Kol, “Oğlum Down Sendromluydu. Zatüre hastalığı sebebiyle İzmir’e sevk edilmesi gerekiyordu. Ancak, engelli olduğu için İzmir’deki hastanelere kabul edilmedi. Başta kabul ediyorlar, ancak Down Sendromlu olduğunu öğrenince ‘kabul etmiyoruz, yerimiz yok’ gibi bahaneler sundular. Ben hastanelerin dolu olduğuna inanmıyorum” dedi.

“6 GÜN YER ARADIK”
Aras Çınar Kol’a alt gün boyunca yer aradıklarını söyleyen acılı anne, “Aras, ADÜ’de tedavi görüyordu. Ancak oğlumun bir cihaza girmesi gerektiğini ve İzmir’e sevk edilmesi gerektiğini söylediler. İzmir’deki hiçbir hastane engelli diye oğlumu kabul etmedi. 6 gün boyunca sürekli yer aradık. İzmir’deki bir hastaneden bizim doktorumuzu aradılar. Çocuğun bütün bilgileri istendi. Daha sonra gerekli tüm bilgiler onlara verildi. Oğlumun engelli olduğunu duyunca, kabul etmediler. Kendi imkanlarımla bir hastane buldum. Oradan da uçak ambulansla tedavi için İstanbul’a giderken, yolda kalbi durdu” diye konuştu.

“ADÜ, SONUNA KADAR DESTEK OLDU”
ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde oğluna büyük bir destek sağlandığını belirten anne Dilek Kol şöyle dedi:
“Adnan Menderes Üniversitesi’nde oğlum yoğun bakıma alınacaktı. Orada da yer problemi vardı. Ancak, Aras için hemen harekete geçtiler ve yer ayarladılar. Adnan Menderes Üniversitesi sonuna kadar bize destek oldu. Aras’a İzmir’de yer versinler diye birçok kişiyi aradılar. Ama engelli olduğu için kimse kabul etmedi.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam