Arkak Sokaklar, yörüklerden özür diledi!

Arka Sokaklar dizisinin geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde FETÖ’den aranan kişinin ‘’Yörük Albay’’ olarak anılması Nazillili yörükleri kızdırmıştı. Dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde özür mesajı yayınlandı.

reklam
08 Ekim 2016 0
reklam

123

Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ- Ekranların fenomen dizisi Arka Sokakların geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) kapsamında aranan kişinin Yörük Albay olarak anılması, Nazillili yörükleri kızdırdı. ‘Biz hiçbir zaman devlete karşı olmadık. Her zaman devletimizin yanında olduk.’’ diyen yörükler, diziden özür beklediklerini dile getirmişlerdi.
SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ GÖRDÜ
Ak Parti Aydın milletvekili Mehmet Erdem Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘’ Arka Sokaklar dizisinde darbeci Albay rolünün ‘Yörük Albay’ olarak isimlendirilmesi yörükleri derinden üzmüştür. Bu hatanın düzeltilmesini bekliyoruz. Yörükler Aziz Türk Milleti’nin asli unsurlarıdır; asla milletine ve devletine ihanet edemezler’’ şeklinde bir açıklama yapmıştı.
Dizinin dün akşam yayınlayan yeni bölümünde beklenen özür geldi.
Dizi başlamadan önce yayınlanan yazıda ‘’Dizimizdeki Albay Yüksel Yörük karakterinin ülkemizdeki YÖRÜK vatandaşlarımız ile hiçbir bağı ve bağlantısı yoktur. Hassasiyet ile duyurur, YÖRÜK vatandaşlarımızı istemeden üzdüğümüz için özür dileriz’’ ifadeleri kullanıldı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam