Arslan: Varoluş savaşı veriyoruz

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, dövizdeki yükselişin iş dünyasına etkilerini değerlendirdi. Başkan Arslan, varoluş savaşı verdiklerine vurgu yaparak durumun milli bir mesele olduğuna dikkat çekti.

14 Ağustos 2018 - 16:44 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Amerika Birleşik Devletleri’nin ülkemize karşı uyguladığı yaptırımının iş dünyasına etkilerini değerlendirdi. Elektrikten doğal gaza bir çok konuda döviz kullanıldığını belirten Arslan, kurlardaki yükseliş nedeniyle piyasaların olumsuz bir şekilde etkileneceğini ve kurtuluş yolunun milli duruş olduğunu vurguladı.

Türkiye’ye karşı ekonomik savaş açıldığını belirten Başkan Arslan, “Savaşların bir çok boyutu var. Ülkemize de ekonomik olarak bir savaş açılmış durumda. Biz de millet olarak bu savaştan birlik ve beraberlikle çıkacağız. Gerek kalmadıkça doları desteklememek amacıyla ürünleri almamak gerekiyor. Elimizdeki dövizleri bozdurarak milli paramızın değerini arttırmalıyız. Bu şahsi bir konu değil ülkemizin var olma savaşı” dedi.
Dövizin hayatın her alanında olduğunu ifade eden Arslan, “Dövizle iş yapılmayan bir sektör yok. Günümüzde normal vatandaş bile döviz kullanıyor. En basitinden elektrik ve doğal gaz dövizle geliyor. Biz millet olarak zor zamanlarda bir araya geliriz bu da zor zamanlardan bir tanesi. Hep birlikte olup bu savaştan başarıyla çıkmalıyız” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-