Asım Can Gündüz hayatını kaybetti!

‘Gitar virtiözü Türk’ olarak bilinen 61 yaşındaki usta müzisyen Asım Can Gündüz, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

reklam
25 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Marmaris-İçmeler’deki evinde kalp krizi geçiren Asım Can Gündüz, hemen ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Gündüz, hastanede doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. doktorların bütün çabasına rağmen kurtarılamadı.

 “AŞKIM NEDEN BIRAKTIN?”

Eşinin kalp krizi geçirmesi ile Acil Servis’te sinir krizleri geçiren Tülay Gündüz, eşinin öldüğünün haber verilmesi üzerine yanına giderek, “Aşkım beni neden bıraktın” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Gündüz’ün iki yıl önce de aynı şekilde kalp krizi geçirdiği yapılan müdahale ile hayata döndürüldüğü bildirildi.

ASIM CAN GÜNDÜZ KİMDİR

15 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul’da doğan ünlü sanatçı, uzun yıllar yaşadığı ABD’den Türkiye’ye 1980 yılında geri dönüş yaptı. 1992 yılında çıkardığı “Anasının Gözü ve Cin Gibi” albümüyle popülerliği arttı. Çıkardığı albümündeki “Turkish Girls” isimli şarkı 1992 yılında BFBS Radio’da (İngiliz Radyosu) “ayın en iyi yabancı şarkısı” seçildi. 1998 yılında Bir Sevgi Eseri ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazarak bir albüm çıkarttı. 2001 yılında Türk medya ve müzik piyasasından soğumuş Marmaris’e taşındı. Yurt dışı ağırlıklı konser çalışmaları yanı sıra Marmaris içinde belirli mekânlarda popüler kültürde ve medyada fazla reklam ve dikkat çekmeden yabancı turistlere konserler vermeyi sürdürdü. Asım Can Gündüz’ün Marmaris Devlet Hastanesi’nde yapılacak otopsi sonrası defnedileceği yere ailesi tarafından karar verilecek.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam